Muusikauudised

Esiettekandele jõuavad Tõnu Kõrvitsa kaks uut kooritsüklit

Sel pühapäeval, 25. oktoobril tuleb USAs esiettekandele Tõnu Kõrvitsa „The Canticle of the Sun“, mis põhineb Püha Franciscuse „Päikeselaulu“ tekstil. 12-osalise a cappella kooriteose kannab ette Lõuna-Mississippi Ülikooli Muusikakooli koor (University of Southern Mississippi Southern Chorale) Gregory A. Fulleri juhatusel. Teost esitatakse Ameerikas viiel korral: 25. oktoobril Richtoni Metodisti kirikus (Richton United Methodist Church), 1. novembril Laureli Presbüteri kirikus (First-Trinity Presbyterian Church), 6. novembril New Orleansis oma 125. sünnipäeval pidavas Püha Franciscuse kirikus (St. Francis of Assisi Church), 10. novembril taas Mississippis, Hattiesburgi Presbüteri kirikus (Bay Street Presbyterian Church) ning 12. novembril Oregoni osariigis Portlandis (First Congregational Church).
  Tõnu Kõrvits
  Foto: Kaupo Kikkas
Viimane neist on ühtlasi USA ülikoolikooride ühenduse National Collegiate Choral Organizationi konverentsi avakontsert, kohal viibib ka Tõnu Kõrvits ise. Eesti publik kuuleb uut teost 11. detsembril Mustpeade majas helilooja autorikontserdil Tallinna Filharmoonia sarjas „Portree“.

Järgmise nädala lõpus saaab Tõnu Kõrvitsa uut koorimuusikat kuulata ka Eestis, mil Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Risto Joosti juhatusel toob esiettekandele  9-osalise laulutsükli „Lageda laulud“. Tekstina on teoses kasutatud Emily Brontë luuletusi, mille on valinud, järjestanud ja tõlkinud Doris Kareva. Noorelt lahkunud Emily Brontë veetis enamuse oma elust üksinduses keset lagedaid rabamaastikke. Üksindustunne imbus ka tema tekstidesse, mis on ausad ja vahetud, kajastades looja totaalset üksiolekut ja ahastust. „Lageda laulud“ on teekond üksinduse kõige salajasematesse soppidesse  – sinna, kuhu teinekord ei julgegi piiluda. Teose ettekanded toimuvad 31. oktoobril Tallinna Jaani kirikus ja 1. novembril Tartu Ülikooli aulas.

Vaata ka:
Eesti Filahrmoonia Kammerkoor
University of Southern Mississippi Choral Activities
Loyola University New Orleans
National Collegiate Choral Organization

Tagasi