Muusikauudised

Eesti Rahvusmeeskoor Hiina Rahvavabariigis


Eesti Rahvusmeeskoor
Foto: Jaan Krivel

Eesti Rahvusmeeskoor astub oktoobri lõpus kontsertidega üles Hiina Rahvavabariigis. Esmalt teeb RAM kaasa Arnold Schönbergi oratooriumius „Gurre-laulud“ (1911, tekst: Jens Peter Jacobsen) Shanghais ja Pekingis. Peter Ruzicka dirigeerimisel on laval veel solistid Michaela Kaune (sopran), Mihoko Fujimura (metsosopran), Nikolai Schukoff (tenor), Peter Galliard (tenor) ja Shen Yang (bariton), kohalikud koorid, Lüübeki rahvusvaheline kooriakadeemia ning Shanghai Sümfooniaorkester. Kontserdid leiavad aset 22. oktoobril Shanghais Shanghai sümfooniaorkestri kontserdimajas ja 24. oktoobril Pekingis Poly teatris.

Edasi annab RAM Pekingis kaks a cappella kontserti Mikk Üleoja juhatusel, 23. oktoobril Orange Stage’s ja 24. oktoorbril Poly teatris. Eesti koorimuusikast on kavas Galina Grigorjeva „Diptühhon“, ning Veljo Tormise „Pärismaalase lauluke“, „Hamleti laulud“, „Sampo tagumine“, „Vepsa talv“ ja „Raua needmine“, liaks kõlavad Giovanni Bonato „Crux fidelis“ ja James MacMillani „...here in hiding“.

RAM on Schönbergi vokaalsümfoonilist suurteost „Gurre laulud“ esitanud võõrsil viimati selle aasta juunis Berliinis Lothar Zagroseki käe all. Lisaks on RAM osalnenud Dmitri Šostakovitši Sümfoonia nr. 13 b-moll op. 113 esitusel Hannoveris Michael Sanderlingi juhatusel (2015) ja Jean Sibeliuse sümfoonilise poeemi „Kullervo“ op. 7 esitusel Pariisis Paavo Järvi dirigeerimisel (2010).

Vaata ka: Eesti Rahvusmeeskoor

Tagasi