Muusikauudised

IV Bruno luki nimeline Klaverikonverents

18. oktoobril kell 11 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis IV Bruno Luki nimeline Klaverikonverents pealkirjaga „Õpetaja väsimatu värskus. Ajamärgid, kasvuvõimalused, liikumissuunad.“

Konverentsi teemadering puudutab muutusi nüüdisaja klaveriõpetaja isiksuse profiilis, klaverimängu motivatsiooni kujundamise võimalusi ja tagasivaateid minevikupärandile. Ettekannetega esinevad Niklas Pokki Sibeliuse Akadeemiast ja Turu Konservatooriumist, Airi Liimets Tallinna Ülikoolist, EMTA õppejõud Toivo Nahkur, Lembit Orgse, Martti Raide, Sten Lassmann, doktorant Svetlana Jõgi ning külalistena Alo Põldmäe, Ülle Sisa, Maigi Pakri ja Reet Vanaselja.

Konverentsi korraldajaks on EMTA Interpretatsioonipedagoogika instituut ja Klaveriosakond koostöös  Eesti Klaveriõpetajate Ühinguga. Konverents on ka osa XIX Üleriigilistest Klaveriõpetajate päevadest, mis leiavad aset 17. ja 18. oktoobril Nõmme Muusikakooli ruumides.

Konverentsi ning ühtlasi Klaveriõpetajate Päevade lõppkontserdil kell 17 EMTA kammersaalis kuulutatakse pidulikult välja 2015 aasta Bruno Luki nimelise klaveriõpetaja preemia ja Noore klaveriõpetaja preemia laureaadid.

Tagasi