Muusikauudised

Kotka ja Tallinn - 60 aastat sõprust

16. septembril kell 19 leiab Estonia kontserdisaalis aset kontsert, mis on pühendatud sõpruslinnade Kotka ja Tallinna 60. aastapäevale. Lavale astuvad Kymi Sinfonietta (Kotka, Soome) ja Tallinna Kammerorkester ühendorkestrina, et esitada Eesti ja Soome sümfoonilise muusika märgilisi teoseid. Ettekandele tulevad Heino Elleri „Koit“, Eduard Tubina „Süit eesti tantsudest“ ja Jean Sibeliuse Viies sümfoonia. Dirigeerivad Risto Joost ja Atso Almila (Soome). Jean Sibelius tähistab tänavu 150. ja Eduard Tubin 110. sünniaastapäeva.

Tallinna Kammerorkester ja Kymi Sinfonietta tähistasid Kotka ja Tallinna sõpruslinnade 60. aastapäeva kontserdiga 3. juunil ka Kotkas, kus kõlas Alfred Schnittke, Arvo Pärdi ja Jean Sibeliuse looming, juhatas Atso Almila.

Kotka on Tallinna vanim sõpruslinn, kuigi  esimene kirjalik sõprusleping linnade vahel allkirjastati 16./17. septembril 1987. aastal, see uuendati 7. mail 1992. aastal. Esimesed ametlikud rahvusvahelised sõprussidemed Nõukogude Liidus sõlmiti 1953. aastal Helsingi ja Leningrad (Peterburg) vahel. Sellele järgnenud ühingu „Soome - NSV Liit“  Kotka osakonna kaheaastase ettevalmistustöö tulemusena sai sõprusühing 14. märtsil 1955. aastal sõlmida sõprussuhted Tallinna ja Kotka  vahel. Tegelikult toimusid külastused Kotka ja Tallinna vahel juba ka enne seda. Kotka oli  pikka aega  Tallinnale ainus aken Euroopasse ja aitas Tallinna oluliselt rahvusvahelises suhtlemises. 1969. aastast  hakati vastastikku korraldama riikidevahelisi sõpruspäevi.

Vaata ka: Tallinna Kammerorkester

Tagasi