Muusikauudised

Festival „Tallinna tornid“ tähistab viiendat toimumisaastatNädalavahetusel, 29.–30. augustil on tulemas taas agentuuri Corelli Music festival „Tallinna tornid”. Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 programmis alguse saanud omapärase formaadiga festival tähistab seekord oma viiendat toimumisaastat.

Corelli Music ühendab festivalil „Tallinna tornid“ iidse linna ajaloo tänapäeva särava loominguga ning tutvustab linna kuulsat ja täienenud „kilukarbisiluetti“ seestpoolt läbi eri ajastute muusika. Keskaegsed linnamüüritornid, kirikud, moodsad pilvelõhkujad – kogu Tallinn täitub vastavalt torni ajastule muusikaga, keskajast ja barokist rahvalike viiside, džässi ja nüüdismuusikani.

29. augustil esitab Cantores Vagantes plokkflööditrio imelist 15.–16. sajandi muusikat Assauwe tornis, Liisi Koikson sõpradega lilleteemalise laulukava Neitsitorni vabaõhulaval, legendaarse ansambli Collage muusikat Rootsi-Mihkli kirikus Lea ja Kaisa Gabral ning Lembit Saarsalu, Olav Ehala ja Toivo Unt. Festivali lõpetavad 30. augustil Raivo Tafenau ja Meelis Vind saksofoni ja bassklarneti võluva duetiga Snelli tiigil.

Tänu headele toetajatele on pea kõik tänavuse festivali kontserdid publikule tasuta. Vaid avakontserdil Assauwe tornis tuleb lunastada Teatri- ja Muusikamuuseumi tavapilet. Festival „Tallinna tornid 2015” toimub koostöös esmakordselt toimuva Tallinna Kultuuriööga ning Kesklinna Valitsusega. Festivali kunstiline juht on Mail Sildos.

Vaata ka: Corelli Music

Tagasi