Muusikauudised

Puhkpillikvintett Estica ja liivakunstnik Madli Luuk6. augustil kell 20 toimub Tallinnas Mustpeade majas puhkpillikvintett Estica kontsert. Puhkpillikvintett Estica innovaatiline kontserdiprojekt toob lavale muusika ja liivakunsti dueti. Mõlemad kunstiliigid kulgevad ajas, kus hetke püüda on raske. Kunstnik Madli Luuk joonistab valitud muusikateoste ajal spetsiaalsel valgustatud laual liivaga. Pidevalt muutumises olevat joonistusprotsessi näevad kuulajad muusikute peade kohal ekraanil. Muusikaliselt on see vaheldusrikas ja atmosfäärilt pisut eriline kontsert. Kavast leiab puhkpillikvintetimuusika pärle ungari ja prantsuse heliloojatelt, kodumaisest muusikast kõlavad valitud palad harva esitatavatest Cyrillus Kreegi puhkpillisüitidest ja esmaettekanne kirjanik-helilooja Enn Vetemaa eredatest miniatuuridest.

Puhkpillikvintett Estica on eesti noortest, enamjaolt välismaal pillimänguoskusi täiendanud muusikutest koosnev ansambel, mille repertuaari keskmes on eesti heliloojate muusika. Kvinteti tõid kokku ühised õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus aastal 2010 anti esimene ainult eesti muusikaga kontsert „Head varjata ei saa“. Esticale on eeskujuks 1950.–1980. aastatel säranud Jaan Tamme nimeline puhkpillikvintett. See legendaarne kammeransambel inspireeris paljusid siinseid heliloojaid, mistõttu on eesti muusika rikas puhkpillikvintetile loodud põnevate teoste poolest. Puhkpillikvintett Estica koosseisu kuuluvad Marion Aruvee (flööt), Mari Gienow (fagott), Heli Ernits (oboe), Helena Tuuling (klarnet) ja Meelika Mikson (metsasarv).

Kunstnik Madli Luuk on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 2001. aastal graafika erialal ning läbinud seal kunstipedagoogika magistriõppe. Vabakutselise liivakunstnikuna on Madli tegutsenud neli aastat, esinedes paljudel erinevatel kultuuriüritustel, kontsertidel ja konverentsidel Eestis, Lätis ja Soomes. Madli on akvarelli- ja akrüülmaali õpetaja Tallinna Rahvaülikoolis, illustreerib erinevaid loodusõppematerjale ning tõlgib polüglotina loodusfilme ja artikleid viiest erinevast keelest eesti keelde.

Kavas: György Ligeti, Darius Milhaud, Jacques Ibert, Cyrillus Kreek, Enn Vetemaa

Piletid hinnaga 8/5€ saadaval Piletilevis ja tund enne kontserdi algust kohapeal!

Lisainfo: www.interpreet.ee

Tagasi