Muusikauudised

Segakoor HUIK! korraldab Eduard Tubina ja Eduard Oja sünniaastapäeva auks kontserdidSegakoor HUIK! Kaspar Männi juhatusel tähistab kahe olulise eesti helilooja Eduard Tubina ja Eduard Oja 110. sünniaastapäeva kahe kontserdiga, mis toimuvad 13. juunil kell 19 Tartu Ajaloomuuseumis ja 15. juunil kell 19 Tallinna Mustpeade majas. Kontsertidel on kaastegev pianist Johan Randvere ning vahetekste loeb näitleja Tõnis Rätsep.

Ettekandele tuleb Tubina ja Oja väheesitatud koorimuusika ning klaverilooming, mille vahele saab kuulda heliloojate elust ja loomingust pajatavaid vahetekste.

“Kuigi mõlemad heliloojad olid eeskätt tuntud loomingu poolest muudes žanrides, oli koorimuusika neile väga oluline valdkond, millega oldi terve elu tihedalt seotud. Kontserdi idee autori Kaspar Männi sõnul tulevad kontsertidel ettekandele lood, mis moodustavad vähetuntud peatüki nende heliloojate loomingus, isegi kogu eesti koorimuusikas. „Juubeliaasta valguses on meil seega Segakooriga HUIK! plaanis nende koorimuusika taaselustada ning eesti kooride repertuaari tagasi tuua,” ütles ta.

Segakoori HUIK! lauljaid ühendab soov laulda ja nautida head muusikat läbi ajastute, samuti on oluline koostöö eesti noorte heliloojatega. Segakoor HUIK! on koorikonkurssidel saavutanud mitmeid preemiaid, nt 2011. ning 2015. aastal saavutati eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ A- kategoorias I koht ning 2012. aastal eesti kammerkooride festivalil Grand Prix. Rahvusvahelisel konkursil „Tallinn 2015“ saavutati I koht segakooride kategoorias, III koht kaasaegse muusika kategoorias ja eripreemia Tõnu Kõrvitsa teose „In Paradisum“ parima esituse eest.

Dirigent Kaspar Mänd õppis koori- ja orkestridirigeerimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Pariisi Konservatooriumis. Hetkel töötab ta dirigendina Otsa koolis ning Rahvusooperis Estonia, 2014. aastal toimunud üldlaulupeol oli ta segakooride liigidirigent. Kaspar Mänd on osalenud mitmetel meistrikursustel ning teda on pärjatud paljude preemiatega: parim noor dirigent koorikonkursil “Tuljak” aastatel 2011 ning 2015, Kooriühingu preemia “Aasta noor dirigent” 2013, rahvusvahelise koorikonkursi “Tallinn 2015” parim noor dirigent. 2011. aastal pälvis Kaspar Mänd Eesti Rahvuskultuuri Fondi Gustav Ernesaksa nimelise õppestipendiumi.

Vaata ka: HUIK! Facebookis

Tagasi