Muusikauudised

Duo Imbi Tarum – Julia Agejeva Hess esinevad Bostonis

10. juunil esineb klavessiiniduo Imbi Tarum ja Julia Agejeva Hess Bostoni Vanamuusika Festivali Fringe kontsertide sarjas kavaga „The Baltic Harpsichord: Now and Then“. Ettekandele tuleb Dietrich Buxtehude „Ciacona“, Johann Gottfried Mütheli Duetto Es-duur, Rein Rannapi „Jäetud liivale“, René Eespere „Cum intervallis“ ja Tõnu Kõrvitsa „Folia“. Kontsert leiab aset kell 12 kiriku Old South Church Gordoni kabelis.

Mainekas Bostoni Vanamuusika Festival leiab aset 7.–14. juunini ning festivali põhiprogrammis on lisaks kontsertidele kavas ka ooperietendused, näitused, meistrikursused, loengud jm. Teiste hulgas astuvad festivalil üles nt Hespèrion XXI Jordi Savalli juhatusel, Sequentia, Gesualdo Consort Amsterdam, Vox Luminis, Monica Huggett (viiul), Harry van der Kamp (bass) ning etenduvad Claudio Monteverdi „Ulisse“, „Poppea“ ja „Orfeus“. Samuti on festivali oluliseks osaks nn raamprogramm ehk Fringe kontsertide seeria, kus lisaks Tarumile ja Hessile esinevad Chatham Baroque, New York Continuo Collective, Pegasus Early Music koos NYS Baroque'iga, Hesperus jt.

Imbi Tarum ja Julia Ageyeva Hess alustasid koosmängimist 2013. aastal ning sama aastal oli ka esimene avalik ülesastumine Viljandi Vanamuusika Festivalil. Duo on esinenud Niguliste kirikus, Tallinna Raekojas, Kõltsu mõisas Klavessinifestivali 2014 raames, Itaalias (Ravennas) ning mujal. Publikule püütakse pakkuda harva kuuldavat repertuaari, hõlmates nii transkripstioone kui ka uudisloomingut.

Tagasi