Muusikauudised

Noorte Heliloojate Labor 2015

16. mail toimus üle-eestilisel Muuseumiööl Kumu kunstimuuseumis Noorte Heliloojate Labor 2015, mis sai teoks Tallinna Ülikooli kunstide instituudi muusika osakonna, kunstide instituudi KIMP festivali ja Kumu kunstimuuseumi koostöös. Kontserdil kõlasid 2. digitaalse heliloomingukonkursi võidutööd ning ülikooli üliõpilaste uudislooming (juhendajad Gerhard Lock ja Avo Ulvik). Noorte Heliloojate Labori (NHL) initsiaator on alates 2013. aastast Tallinna Ülikooli muusikateaduse lektor Gerhard Lock.

Koolinoortele vanuses 12–19 aastat suunatud digitaalse heliloomingukonkursi võidutööd kuulutati välja 8. mail Tallinna Ülikoolis. Kokku laekus konkursile 35 autori 67 teost kolmes kategoorias: elektrooniline tantsumuusika, Soundtrack (ambientmuusika, filmimuusika, akustilise muusika lindistus) ja eksperimentaalne muusika (muusikalised ja rütmilised efektid, helitekstuurid). Töid hindas žürii koosseisus Priit Pajusaar (esimees), Avo Ulvik, Gerhard Lock, dr. Paul Beaudoin (USA), dr. Tiina Selke (konkursi initsiaator) ning dr. Marit Mõistlik-Tamm.

2. digitaalse heliloomingu konkursi võitjad:

12-15-aastased (14 autorit 30 teosega)
Artur Reidla (artistinimega Camian) “Street Lights” (2015)
I koht elektroonilise tantsumuusika kategoorias
Siim Ülavere “World of Sounds” (2015)
I koht eksperimentaalse muusika kategoorias
Paul-Henrik Agu “Prelude” (2015)
I koht soundtrack’i kategoorias

16-19-aastased (21 autorit 37 teosega)
Karl Hõbessalu “Underground”(2015)
Grand Prix’ võitja
Taavi Luik (artistinimega Black Peppers-Swan) “Let’s meet in Miami” (2015)
I koht elektroonilise tantsumuusika kategoorias
Renee Trei “Aeg” (2015)
I koht eksperimentaalse muusika kategoorias
Mario Kartezi “Echo” (2015)
I koht soundtrack’i kategoorias

Lisaks oli Muuseumiööl Kumu hariduskeskuses avatud kõlatöötuba lastele, kus oli võimalik tekitatada ise erinevaid helisid ja teha põnevaid katsetusi helitöötlemise tarkvaraga. Juhendaja oli Gerhard Lock ja läbiviijateks Kumu noorteklubi liikmed. Tehniline tugi: Loomeheli OÜ ja EKA Uusmeedia osakond (Hans-Gunter Lock).

Vaata ka: Tallinna Ülikool

Tagasi