Muusikauudised

Eesti Rahvusmeeskoori turnee Prantsusmaal ja Kanadas

Ajavahemikul 15.–17. mai annab Eesti Rahvusmeeskoor Mikk Üleoja juhatusel Prantsusmaal Châteauroux’s vokaalmuusika festivalil Festivalil de la Voix raames kaks a cappella kontserti. Esimene kontsert leiab aset 15. mail rahvusteatris Equinoxe ja teine 17. mail Notre-Dame’i kirikus. Eesti muusikast tuleb ettekandele Andres Uibo „Antifoonid“, Cyrillus Kreegi Taaveti laul nr. 137, Galina Grigorjeva „In Paradisum“ ning Veljo Tormise „Jäta päike paistma“, „Muistse mere laulud“, „Kolm liivi rahvalaulu“, „Incantatio maris stella“, „Vepsa talv“ ja „Pikse litaania“, samuti on kavas Giovanni Gabrieli ning Francics Poulenci muusika. Lisaks annab RAM 16. mail ka kaks õpituba, esimene neist RAMi ajaloost ning teises tehakse tööd Tormise tsükliga „Vadja pulmalaulud“.

Mai lõpul viibib Eesti Rahvusmeekoor koos Mikk Üleojaga aga Kanadas Ontarios, kus antakse 20.–31. maini kontserte Torontos, Peterborough’s, Ottawas, Hamiltonis, Exeteris ja Guelph’is. Kontsertidel on kaastegevad Aare Tammesalu (tšello) ja Norman Reintamm (orel). Ka Kanadas on kontsertide kavas põhirõhk eesti muusikal, kõlab Veljo Tormise, Galina Grigorjeva, Cyrillus Kreegi ja Ester Mägi muusika, samuti lauldakse Giovanni Gabrieli, Giovanni Bonato ja Eric Whitacre’i loomingut.

21. mail annab Eesti Vabariigi Suursaadik Kanadas Gita Kalmet Torontos Ehatares toimuval kontserdil Roman Toile üle Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali elutöö preemia. 30. mail aga astub RAM Torontos Scaraborough’s üles koos Toronto Eesti Meeskooriga ning Carthedral Bluffs Symphony Orchestraga Norman Reintammi juhatusel. Kavas on Villem Kapi „Põhjarannik“, Evald Aava Sõdalaste koor ooperist „Vikerlased“, Gustav Ernsesaksa Kõrtsistseen ooperist „Tromide rand“, Villem Kapi „Eesti muld ja eesti süda“, Heino Elleri „Merel“, Arvo Pärdi „Da pacem“ nnig Wolfgang Amadeus Mozarti ja Johannes Brahmsi muusika. Lisaks kontsertidele, viib koor läbi ka mitmeid õpitubasid.

Tagasi