Muusikauudised

Tütarlastekoor Elise 25. Jaanus Torrim 25.

 

  Jaanus Torrim

Tütarlastekoor Elise

Laupäeval, 18. aprillil kell 16 tähistavad Pärnu Eliisabeti kirikus oma 25. loomingulise tegevuse aastapäeva Tütarlastekoor Elise Kai-Tõe Ellermaa juhatusel ning organist Jaanus Torrim. Rõõmsas ja kirevas sünnipäevakavas on klassikat kui ka eesti muusikat.

1990. aastal loodud Pärnu tütarlastekooris Elise laulavad 10–18 aastased Pärnu ja Pärnumaa tütarlapsed. Koori on algusest peale juhatanud Kai-Tõe Ellermaa, keda abistavad kontsertmeister Gerly Kättmann ja hääleseadja Ruth Lehis. Elise on andnud kontserte ja esinenud rahvusvahelistel festivalidel ja konkurssidel Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Taanis, Hollandis, Saksamaal, Itaalias, Slovakkias, Prantsusmaal, Suurbritannias, Norras, Venemaal ja Hispaanias. Koori musitseerimist on salvestatud viiele helikassetile ja -plaadile.

Pärnu tütarlastekoori Elise asutaja ja dirigent Kai-Tõe Ellermaa õppis koorijuhtimist Tallinna Konservatooriumis Ants Üleoja õpilasena. Lisaks Elisele on ta juhatanud Pärnu Kunstide Maja neidudekoori Nurmenukk, lastekoori Pöial-Liisi ning olnud Pärnu kammerkoori Ave Canto dirigent.
Praegu juhatab ta Kirikumuusika Liidu lastekoori Väike Küünal ja Pärnumaa Kutsehariduskeskuse töötajate koori. Lisaks tööle koorijuhina on ta hinnatud koorijuhtide koolitaja ning koorikonkursside žüriide liikmena.

Vaimulik, helilooja ja organist Jaanus Torrim on õppinud orelimängu Kadri Ploompuu, Piret Aidulo, Rolf Uusvälja, Andres Uibo ja Ines Maidre juures ning heliloomingut Lembit Veevo ja Eino Tambergi juures. 1999. aastast töötab ta Pärnu Eliisabeti kiriku organistina ning 2013. aastast Pärnu Eliisabeti koguduse diakonina. Torrimi loomingu hulgas on kaks sümfooniat, vokaal- ja orelimuusikat. Organistina on ta lisaks Eestile esinenud Venemaal, Soomes, Rootsis ja Saksamaal. 2000. aastal kutsus ta ellu Pärnu Eliisabeti kiriku oreli fondi kiriku vana oreli renoveerimiseks. 2010. aastal valmis tema initsiatiivil Pärnu Eliisabeti kiriku külglöövis uus orel, mille ehitas orelimeister Hardo Kriisa.

Vaata ka: Pärnu Ooper

Tagasi