Muusikauudised

Tallinn Music WeekKolmapäeval, 25. märtsil algab Tallinnas Baltikumi ja Põhjamaade suurim siseruumides toimuv festival ja muusikatööstuse konverents Tallinn Music Week. Erinevatele lavadele astub üle 200 andeka kohaliku ja välismaise artisti, pakkudes muusikalisi elamusi igale maitsele popist džässi ja raskerokist klassikalise muusikani.

Klassikalise muusika programmi esitleb festival „Klaaspärlimäng“ 26. märtsil Rotermanni soolalaos kavaga „Kristallid“ ja 27. märtsil Niguliste kirikus pealkirjaga „Pühad loitsud“. Kammernaiskoor Sireen esitab kava Maria Kõrvitsa muusikast, Peeter Vähi autoripooltunni toovad kuulajateni Klaaspärlimäng Sinfonietta Mihhail Leontjevi juhatusel ning oboesolist Riivo Kallasmaa. Ennast saavad tutvustada eesti interpeedid Tanel Joamets (klaver), ansambel Floridante ja kontratenor Ivo Posti, Arsise noorte käsikellade ansambel, The Lab Orchestra ning Olga Šiškina (gusli, Soome) ja Joan Martí-Frasquiers (saksofon, Hispaania).

27. ja 28. märtsil leiab Nordic Hotel Forumis aset rahvusvaheline muusikatööstuse konverents, millest võtab osa ligi 800 kohalikku ja rahvusvahelist muusikatööstuse spetsialisti. Tänavused tähtesinejad on punkbändi The Slits kitarrist ja filmirežissöör Viv Albertine, ajakirjanik  ja muusikaveebi „Louder Than War” juhtfiguur John Robb, pop-bändi Roxette mänedžer ja Rootsi muusikatööstuse üheks mõjukamaks naiseks tituleeritud Marie Dimberg, rokimänedžer Simon Napier-Bell, DJ, muusikakonsultant ning Grammy nominendist plaadiprodutsent Thomas Golubic ning Kuldgloobuste ja Emmy auhindadega pärjatud USA telesarjade muusikanõustaja Andrea von Foerster.

Vaata ka: Tallinn Music Week

Tagasi