Muusikauudised

Euroopa vanamuusikapäev

21. märtsil tähistatakse kolmandat aastat Euroopa vanamuusikapäeva kontsertide ja festivalidega üle Euroopa (European Day of Early Music). Samuti on vana kalendri järgi tegemist Johann Sebastian Bachi sünnipäevaga ning sel aastal möödub suurmeistri sünnist 330 aastat.

21. märtsil tähistakse Euroopa vanamuusikapäeva kahe kontserdiga ka Tallinnas. Kell 18 kõlab Tallinna Jaani kirikus Johann Sebastian Bachi 330. sünniaastapäevale pühendatud kontsert. Üles astuvad erinevad Eesti vanamuusikatipud  – Imbi Tarum, Reinut Tepp ja Julia Agejeva-Hess klavessiinil, Reet Sukk ja Taavi-Mats Utt plokkflöötidel ning Ene Salumäe orelil, samuti Tallinna Barokkorkester ning kammerkoor Collegium Musicale. Dirigendipuldis seisab Soome Barokkorkestri juht ja klavessinist Aapo Häkkinen.

Tallinna Barokkorkester (kunstiline juht Egmont Välja) tähistab 22. märtsil kell 18 Johann Sebastian Bachi 330. sünniaastapäeva kontserdiga ka Tartu Ülikooli muuseumis. Erinevalt Tallinna kontserdist on kavas lisaks Bachi teostele ka Antonio Vivaldi „L’Estro Armonico" jt looming, solistid Reinut Tepp, Imbi Tarum ja Reet Sukk. Kontserdi Tartus korraldab kontserdiagentuur FA Concerto.

Õhtul kell 20 esineb aga Rootsi-Mihkli kirikus barkokkansambel Flordiante koosseisus Meelis Orgse (viiul), Tõnu Jõesaar (viola da gamba), Kristo Käo (teorb) ja Saale Fischer (klavessiin). Kavas „alla romana“ tuleb ettekandele Giovanni Paolo Cima, Dario Castello, Giovanni Battista Fontana ja Girolamo Frescobaldi looming.

Tagasi