Muusikauudised

Klassikaraadio kutsub kuulajaid parimat Eesti klassikaplaati valimaKlassikaraadio ja Eesti Rahvusraamatukogu koostöös algab kõigi aegade parima Eesti klassikaplaadi selgitamine. Esialgu on plaadinimekirjad väljas tutvumiseks ja vigade paranduseks, hääletamine algab märtsi keskel.

Kuulajad saavad hindamise aluseks nimekirja Eesti muusika ja muusikutega klassikaplaatidest. Nimestik on koostatud Eesti Rahvusraamatukogu kataloogi põhjal, kus on rohkem kui 1900 helikandjat. Vanim plaat nimekirjas on valmistatud 1908. aastal ning uusimad ilmuvad järjest tänavu. Nimekirjaga saab tutvuda veebiaadressil http://klassikaraadio.err.ee/klassikaplaat/

Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder ütles, et veebilehelt leiab ülevaate Eesti salvestatud muusikakultuuri ajaloost. "Praktiliselt kogu helilooming ja esitused, millel on sisulist kaalu, on aja jooksul jäädvustatud, pakendatud ja kuulajatele helikandjatel kättesaadavaks tehtud. Siin on ka hulk selliseid plaate ja muusikat, mille järgi Eestit teatakse laias maailmas," rääkis Teder.

Kuna klassikalise muusika salvestuste kataloogi ei ole Eestis varem koostatud, pöördub Klassikaraadio muusikute, kuulajate ja muusikasõprade poole, et nad aitaksid plaadinimekirjad enne hääletamise algust korda seada. Lisada plaadid, mida seal miskipärast veel ei ole ja eemaldada sellised, mis ei peaks nimekirja kuuluma.

Üleskutse on ka muusikutele, et nad vaataksid nimekirja üle, kas nende väljaanded on sees ning õigesti esitatud. Ehkki rohkem kui pooled plaadid on varustatud ka ümbrise pildiga, on sadadel plaatidel need veel puudu. Täiendused, parandused, märkused, ettepanekud ja lisateave on oodatud aadressile klassikaplaat@err.ee

Klassikaplaadi hääletus algab internetis 16. märtsil ja lõpeb 13. aprillil 2015.

Parima Eesti klassikaplaadi valimine toimub Klassikaraadio ja Eesti Rahvusraamatukogu kunstide teabekeskuse koostöös.

Tagasi