Muusikauudised

LAB Orkestri kontserdid Tartus ja Tallinnas

29. novembril kell 17 esineb Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakooli Tubina saalis Tanel Nurga juhatusel LAB Orkester kavaga „Sümfoonia solistidele – Beethoveni eri“. Ettekandele tuleb Tanel Nurga seades Ludwig van Beethoveni Avamäng “Coriolanus” ja Sümfoonia nr. 3 “Eroica”, mis on seatud Tanel Nurga poolt 12 mängijale. Sama kavaga kontsert leiab aset ka 2. detsembril kell 19 Tallinnas Mustpeade majas.

Kontserdi idee on inspireeritud Berliinis loodud Ensemble Minist ja nende mini-Mahleri projektist, kus Mahleri sümfooniline muusika kõlab kammeransambellikus esituses. „Sümfoonia solistidele - Beethoveni eri" kujutab endast jätkuprojekti käesoleva aasta jaanuaris toimunud kontserdile "Sümfoonia solistidele", kus ettekandele tuli Beethoveni 3. sümfoonia 1. osa, mis sai seatud 12 mängijale just selle ettekande jaoks.

LAB Orkestri eesmärgiks on leida uusi viise ja mooduseid klassikalise muusika esitamiseks, selle loomiseks ja väljendamiseks, mis omakorda tugevdaks klassikalise muusika rolli kaasaegses ühiskonnas. Projekti iseloom on avatud ja eksperimentaalne, olles rohkem foorum erinevate esituskoosluste kohtumiseks kui üksnes orkester selle sõna otseses tähenduses. Kogu tegevus on suunatud pigem protsessile kui eesmärgile. Eesmärgid on tähtsad, kuid veel tähtsam on teekond, kuidas selleni jõuda. LAB Orkester ei taha kindlasti dikteerida, kuidas teha uut moodi muusikat, vaid soovib näidata ja arendada erinevaid võimalusi. Eksperimendid, mõttetalgud, kunstilised katsetused – need on vaid mõned märksõnad, mis LAB Orkestri projekte iseloomustavad. Projekti kunstiline juht on Tanel Nurk, projekti tegevjuht ja kaasorganisaator Markus Köcher.

Tagasi