Muusikauudised

Kristiina Poska debüüt Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestri ees


Kristiina Poska
  21. novembril debüteerib igpäevaselt Berliini Koomilises Ooperis töötav Kristiina Poska Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestri ees. Kontserdil, mis leiab aset Hesseni Raadio saalis, tuleb ettekandele Sergei Prokofjevi Süit nr. 2 balletist „Romeo ja Julia“ ja Viiulikontsert nr. 2 g-moll op. 63 (solistiks noor viiulivirtuoos Michael Barenboim) ning Jean Sibeliuse Sümfoonia nr. 5 Es-duur op. 82. Sama kavaga kontsert on orkestri kavas ka 2. detsembril.

Berliinis elav ja tegutsev eesti dirigent Kristiina Poska on lõpetanud Türi Muusikakooli (1994) klaverierialal Anne Laimetsa juhendamisel ning Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (1998) koorijuhtimise erialal Merike Toro käe all.Õpingud jätkusid 1998 Eesti Muusikaakadeemias Toomas Kapteni dirigeerimisklassis, mille lõpetas aastal 2002.

Aastatel 2003–2004 täiendas Poska end Berliini Kunstide Ülikoolis (Universität der Künste Berlin) Kai–Uwe Jirka juhendamisel ning 2004–2005 Berliinis Hanns Eisleri nimelises Kõrgemas Muusikakoolis Jörg-Peter Weigle dirigeerimisklassis. 2004 õppis ta samas ka orkestridirigeerimist Christian Ehwaldi juhendamisel. Lisaks on ta täiendanud end mitmel meistrikursusel Eri Klasi, Volker Hempflingi, Daniel Barenboimi, Zubin Mehta ja Seiji Ozawa juhendamisel.

Aastatel 2005–2011 juhatas Kristiina Poska Berliini Humboldti Ülikooli orkestrit Capella
Academica ning on aastast 2006 selle peadirigent. Samuti on ta juhatanud selliseid orkestreid nagu Brandenburger Symphoniker, Orchestra of Colours (Ateena), Bergische Symphoniker ja Vanemuise Kammerorkester. Tema repertuaaris on olnud L. van Beethoveni, F. Schuberti, P. Tšaikovski ja A. Dvořáki sümfooniad, S. Prokofjevi “Romeo ja Julia”, J. Brahmsi, G. Ph. Telemanni, P. Locatelli, W. A. Mozarti, L. van Beethoveni, A. Dvořáki, R. Casadesuse ja R. Straussi kontserdid, G. Mahleri orkestrilaulud, nüüdismuusikat jm. Aastast 2012 on Kristiina Poska Berliini Koomilise Ooperi dirigent.

Koorijhuhina on Kristiina Poska tegutsenud mitmetes koosseisudes: aatsal 1998 asutas ta kammerkoori Nimeta ning oli selle dirigent, 1999–2001 juhatas ta Märjamaa segakoori Rello ning oli 2002–2003 segakoori Noorus“ abidirigent. Poska on töötanud mitme kooriga ka Saksamaal. 2003–2004 oli ta dirigendiassistent Berliner Staats- und Domchori ning 2004–2005 Freie Univesität Berlini koori Collegium Musicum juures. Aastast 2005 tegutseb Poska igal suvel Baieri liidumaal Riedenburger Jugend-Musicwoche koori juhina. Lauljana on Kristiina Poska osalenud koorides (ka solistina) Opus Vocale, vokaalansamblis Seraphoniam, segakooris Kölner Kantorei ja Berliini üliõpilaskooris Chorikos.

Tagasi