Muusikauudised

Risto Joostist saab MDR raadiokoori peadirigent


Risto Joost
Foto: Kaupo Kikkas

  Risto Joost alustab alates hoojast 2015/2016 Leipzigis tööd MDR raadiokoori peadirigendina. Leping on esialgu sõlmitud kaheks aastaks. Senine peadirigent Philipp Ahmann jätkab uuest hooajast esimese külalisdirigedina. Varasemalt on Joost teinud kooriga koostööd kolmel korral, viimati jõulukontserdil 2013. aasta detsembris Leipzigi Gewandhausis. Järgmine  ülesastumine koori ees leiab aset 2015. aasta 22. mail Leipzigi Peetri kirikus.

Samuti jätkab Risto Joost tööd Rahvusooperis Estonia, peadirigendina Tallinna Kammerorkestri ning Madalamaade Kammerkoori ees.

 

73 lauljaga MDR raadiokoor on asutatud 1946. aastal ning on kujunenud maailma üheks juhtivaks kooriks. Koori repertuaaris on oluline koht a cappella koorimuusikal ning tihti on koor partneriks orkestritele suurvormide ettekandel. Regulaarselt esinetakse Kesk-Saksa Ringhäälingu Sümfooniaorkestriga, mille peadirigent on Kristjan Järvi. Koori ees on seisnud sellised maailmanimega dirigendid nagu Herbert von Karajan, Kurt Masur, Sir Colin Davis, Claudio Abbado, Sir Simon Rattle, Sir Neville Marriner, Seiji Ozawa, Lorin Maazel, Bernard Haitink, Riccardo Muti, Georges Prêtre ja Sir Roger Norrington. Oma tegutsemisaastate jooksul on MDR raadiokoor välja andnud ligi 200 LP-d ja CD-d, millest mitmed on pälvinud auhindu ja tunnustust.

Tagasi