Muusikauudised

Koorikontsert eesti muusikaga Niguliste kirikus

25. oktoobril kell 12 päeval toimub Niguliste kirikus kontsert, kus astuvad üles kaks koori: E STuudio noortekoor ja Tallinna Ülikooli Kammerkoor. Ettekandele tuleb Arvo Pärdi, Cyrillus Kreegi, Tõnu Kõrvitsa, Pärt Uusbergi, Riho Esko Maimetsa, Galina Grigorjeva, Henri Kääriku, Eric Whitacre’i ja Daniel Brinsmeadi muusika. E STuudio noortekoori juhatavad Külli Lokko, Henri Käärik ja Eliisa Sakarias, Tallinna Ülikooli Kammerkoori dirigent on Sander Tamm.

Tartus tegutsev E STuudio noortekoor on loodud 2012. aasta septembris, kui mitmete konkursivõitudega pärjatud E STuudio tütarlastekooriga liitusid ka poisid. Lühikese aja jooksul on antud mitmeid kontserte ning tutvustatud nii Eesti kui maailma koori- ja popmuusika paremikku. Suurimaks saavutuseks on 2014. aastal Iirimaal Corkis toimunud maailma mainekama rahvusvahelise koorikonkursi peaauhinna – Fleischmanni karika – võitmine.

Tallinna Ülikooli Kammerkoor alustas tegevust 1997. aastal Tallinna Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonna koorina. 2002. aastal sai koor üheks ülikooli esinduskollektiiviks ning mõned aastad hiljem hakkas kandma Tallinna Ülikooli kammerkoori nime. Koori repertuaar ulatub renessansist tänapäeva meistriteosteni. Oluline tähendus koori repertuaaris on Veljo Tormise loomingul, millega on edukalt esinetud mitmetel kohalikel ning rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel.

Kontsert Facebookis

Tagasi