Muusikauudised

Sten Lassmann esineb Pärnu Linnaorkestriga

Pärnu Kontserdimajas toimuval kontserdil tuleb 24. oktoobril ettekandele Johannes Brahmsi Serenaad nr. 2 op. 16 ja Klaverikontsert nr. 1 op. 15. Pärnu Linnaorkestrit dirigeerib Jüri Alperten, klaveril soleerib Sten Lassmann.

Sten Lassmann on Eesti noorema põlvkonna üks väljapaistvamaid pianiste, kes on suure tähelepanu osaliseks saanud nii kodu- kui välismaal. Ta on edukalt andnud soolo- ja kammerkontserte ning soleerinud mitmete orkestrite ees. Sten Lassmann on esinenud sellistes mainekates kontserdipaikades nagu Moskva Konservatooriumi Suur ning Väike Saal, Purcell Room Londonis, Giuseppe Verdi Saal Milanos, Glenn Gould Studio Torontos ja Keelatud Linna Kontsertsaal Pekingis.

Sten Lassmann on saavutanud auhinnalisi kohti mitmetel

  Sten Lassmann
  Foto: Eesti Kontsert
konkurssidel, sealhulgas III preemia rahvusvahelisel konkursil „Tallinn 2006”, esikoht VI vabariiklikul pianistide konkursil Tallinnas (2002), esimese järgu diplom Noorte pianistide konkurssil Usti nad Labemis (1997) ning VI ja III preemia EPTA noorte pianistide konkurssidel Horvaatias (1999 ja 2001). Sten Lassmann on osa võtnud ka rahvusvahelistest kammermuusika konkurssidest, pälvides III preemia Jurmalas (2000) ning finalistidiplomi Brahmsi nimelisel konkursil Gdanskis (2003). 2011. aastal pälvis Sten Lassmann XIV Heino Elleri nimelise muusikapreemia.

Eesti Kontserdi koduleht
 

Tagasi