Muusikauudised

Ülo Kriguli „Swan Bone City” pälvis Monacos väärika muusikaauhinna

Ülo Krigul pälvis teose „Swan Bone City” („Luigeluulinn”) eest maineka Monaco Prints Pierre’i Fondi muusikapreemia „Noore muusiku valik”, mis anti heliloojale Monte Carlo ooperis üle 30. septembril.

Ülo Krigul
Foto: Harry Rospu
  Monaco Prints Pierre’i Fond on asutatud 1966. aastal prints Rainier III poolt oma isa prints Pierre’i mälestuseks. Fond tunnustab kirjanduse, kunsti ja muusika valdkonna tipptegijaid. Muusikapreemiaid on kaks. Üle kolme aasta antakse välja kompositsioonipreemiat (2006. aastal pälvis selle Helena Tulve) ning alates 2011. aastast iga-aastaselt „Noore muusiku valiku” preemiat. Tunnustusega kaasneb uue teose tellimus ning rahaline preemia.

Varasematel aastatel on „Noore muusiku valiku” laureaatideks valitud kaasaegse klassikalise muusika väljapaistvad heliloojad nagu Raminta Serksnyte, Kaija Saariaho ja Toshio Hosokawa. Preemia saaja otsustavad žürii poolt esitatud teoste hulgast Monaco muusikaakadeemia üliõpilased.

Kriguli „Swan Bone City” kõlas esmakordselt 2012. aastal Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Iiris Vesiku esituses Risto Joosti juhatusel festivalil Eesti Muusika Päevad. 2013. aastal pälvis teos Eesti Muusika Päevade heliloojapreemia.

Ülo Krigul: „„Swan Bone City” on kirjutatud Kristiina Ehini samanimelise lühijutu põhjal ning võlgneb oma ülesehituses ja nüanssides suure osa just sellele maagilisele Eesti mütoloogiat ja kõige universaalsemaid seaduspärasusi kokku siduvale tekstile. Teiseks inspiratsiooniallikaks teose loomisel oli Iiris Vesiku kordumatu tämbriga hääl ja omapärane musikaalsus.”

Kuula Ülo Kriguli teost „Swan Bone City”.

Tagasi