Muusikauudised

Pärnu Nüüdismuusika Päevad

9.–13. jaanuarini toimub ühendfestivalina Pärnu Nüüdismuusika Päevad + In Graafika 2010. 1988. aastal algatatud muusikapäevad ühendavad erinevaid kunstialasid, filosoofiat ning kirjanduse teooriat ja praktikat.

Festivali avatseremoonial antakse üle tunnustusauhinnad nüüdismuusika-alaste artiklite kirjutajatele Vikipeedias. Kavas on näituste avamine Pärnu Kunstihallis, Pärnu Muuseumis, Pärnu Linnagalerii Kontserdimaja näitusesaalis, Endla teatris, Pärnu Kunstnike Majas jm, kus teiste hulgas on eksponeeritud Dernier Cri, KutiKuti, Eduard Viiralt, Kursi Koolkonna, Toomas Kuusingu ning Eesti Vabagraafikute Ühenduse tööd.

 

9. jaanuaril jõuab publikuni Arnold Schönbergi melodraamade tsükkel „Kuu Pierrot“ op. 21, mille kannab ette Andrus Kallastu dirigeerimisel Repoo Ensemble koosseisus Kai Kallastu (vokaal), Monika Mattiesen (flööt), Tarmo Pajusaar (klarnet), Anna Zielinska (viiul/vioola, Poola), Aare Tammesalu (tšello) ja Jorma Toots (klaver). Melodraama on lavastanud Teet Kask, kostüümid Pille Neeve, objektid Marko Mäetamm. Lisaks kontserdile Pärnus, esitatakse teost 10. jaanuaril ka Tallinnas ning 11. jaanuaril Riia Uues Teatris.

Modernistlike muusika- ja aktuaalsete kunstinähtuste eksponeerimise kõrval süvenetakse ka modernistliku muusika, teatri, tantsu ja visuaalsete kunstide süvastruktuuridesse. Toimub sümpoosium „Skolastika. Brian Ferneyhough“, kus muusikateadlased, filosoofid ja teoloogid Eestist ja välismaalt arutlevad skolastika ja skolastilise maailmapildi üle inglise helilooja Brian Ferneyhough’ kompositsioonitehnika näitel.

Kolmandat korda toimub erinevate kunstialade esindajaid ühendav multimeediumitöötuba „Dimensioonid II“, mille oluliseks osaks on haridusprogramm Pärnu koolide õpilastele. Töötoa juhendajad on Hans-Gunter Lock ja Andrus Kallastu. Pärnu Nüüdismuusika Päevade ja In Graafika ühendfestival lõpeb 30. jaanuaril Pärnu Vanalinna Põhikooli saalis multimeediumitöötoa tulemusel sündiva eksperimentaalse vokaalprojektiga NAINE.

Muusikapäevade korraldajaiks on Eesti Arnold Schönbergi Ühing ning Pärnu Kontserdibüroo. Kunstiline juht on Märt-Matis Lill.

Täpsem info: Eesti Arnold Schönbergi Ühing

Agnes Toomla

Tagasi