Muusikauudised

Sven Grünbergi audiovisuaalne kontsertkava „Vaadates sisse“ Tartu Jaani kirikus

Sven Grünbergi kontsert „Vaadates sisse“ jõuab esmakordselt Lõuna-Eestisse ning kantakse ette 12. juunil kell 21 Tartu Jaani kirikus. Erinevatest teostest koosnevas kavas kohtuvad Sven Grünbergi loodud muusika, vanamuusikaansambli Vox Clamantise lauluoskused Jaan-Eik Tulve juhatamisel ning instrumentaalansambel Sven Grünbergi juhatusel koosseisus Mihkel Mälgand (bass), Liis Viira (harf) ja Vambola Krigul (löökpillid). See kontsertkava on kindlasti oluliseks vahekokkuvõtteks kogu Sven Grünbergi mahukas heliloomingus, milles autor toob välja oma parima, koos hoolikalt valitud tipptegijatega.

Muusikas ja tekstis on ühendatud iidsed mõttemaastikud ning juhised, samuti erinevaid ajastuid ja kultuure ühendava helikeelega Sven Grünbergi muusika. Kogu teose „Vaadates sisse“ tervik sisaldab endas nii eilset kui tänast, nii erinevate kultuuride ja tsivilisatsioonide põimumist, kui ka uueks tervikuks saamist. Kontsertlavastusel loodav mõtteline sild võiks anda võimaluse sisekaemuseks läbi vaimsete väärtuste. Ruumi jäetakse kuulajale nii kaasamõtlemiseks, kui ka üldise muusikalise atmosfääri nautimiseks. Oluline koht on teoses looduse olemuse avamine, mis Hiina filosoofial põhinedes võib olla ka mitte inimesekeskne.

Kontsert toimub 12. juunil kell 21 öökontserdina Tartu Jaani kirikus, kasutades ära juunikuu hämarvalgust õhtusel ajal, kus päevast saab öö ja helist omaette esteetiline maailm. Sven Grünbergi teos „Vaadates sisse“ valmis 2013. aastal ning sai suure publiku menu osaliseks 3. ja 5. juunil 2013 Tallinna Niguliste kirikus.

Kontserdi peatoetaja on Silberauto, toetajad: Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Hasartmängumaksu nõukogu. Kontserdi produtseerib Plektrum Festival.
Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee.

Tagasi