Muusikauudised

Maksim Štšura ja Michael Foyle kontserdid Mravinski nimelisel XX rahvusvahelisel muusikafestivalil

Pianist Maksim Štšura ja viiuldaja Michael Foyle (Suurbritannia) esinevad Jevgeni Mravinski nimelise XX rahvusvahelise muusikafestivali lõppkontsertidel 3. juunil Jõhvi kontserdimajas, 4. juunil Geneva Keskuses Narvas ja 5. juunil Estonia kontserdisaalis. Kontsertide algus on kell 19.

Kavas:
Ludwig van Beethoven – Sonaat klaverile ja viiulile nr. 1 D-duur op. 12
Witold Lutoslawski – Partiita viiulile ja klaverile
Claude Debussy –  Sonaat viiulile ja klaverile g-moll
Johannes Brahms – Sonaat viiulile ja klaverile nr. 3 d-moll op. 108


Michael Foyle ja Maksim Štšura
Foto: Eesti Kontsert
 
Michael Foyle’i ja Maksim Štšura duo sündis 2012. aastal ja on juba jõudnud üles astuda Inglismaa prestiižsetes saalides nagu Queen Elizabeth Hall ja St Martin-in-the-Fields. Mõlemad muusikud õpivad Londonis, Michael Foyle kuninglikus muusikaakadeemias ja Maksim Štšura kuninglikus muusikakolledžis. Štšura võitis VII Eesti pianistide konkursi (2008) ning on olnud edukas mitmel rahvusvahelisel konkursil, nagu Steinway Klavierspiel-wettbewerb (2004). Foyle’i konkursipreemiate hulgas on Tabori preemia BBC aasta noore muusiku konkursil (2008) ja kaalukas Royal Overseas League’i I auhind (2013).

Jevgeni Mravinski nimeline muusikafestival toimub aastast 1995 Narvas ja Narva-Jõesuus ning on pühendatud 20. sajandi Venemaa silmapaistva dirigendi Jevgeni Mravinski auks. Festivali kava hõlmab nii sümfoonilist, koori- kui ka kammermuusikat, esinejad eelkõige Eestist ja Venemaalt, aga ka mujalt. Festivali kunstiline juht on Narva Linna sümfooniaorkestri dirigent Anatoli Štšura.

Tagasi