Muusikauudised

Kaija Lukas ja Lea Leiten esinevad Mustpeade majas


 Kaija Lukas

  Lea Leiten

22. mail kell 19 Mustpeade majas toimuval kontsertõhtul astuvad üles viiuldaja Kaija Lukas ja pianist Lea Leiten. Ettekandele tulevad Ludwig van Beethoveni Sonaat viiulile ja klaverile nr. 8 G-duur op. 30 ja Richard Straussi Sonaat viiulile ja klaverile Es-duur op. 18. Kontserdi korraldab Eesti Interpreetide Liit.

Kaija Lukas elab alates 2006. aastast Londonis, kus ta 2012. aastal lõpetas magistriõpingud Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolis. Ta on täiendanud ennast Salzburgis Mozarteum’i muusikakõrgkoolis ning Temple Ülikoolis Philadelphias, samuti erinevatel meistrikursustel ja festivalidel USA-s, Prantsusmaal, Austrias ja Kreekas. Kaija Lukas on ka aktiivne vioolamängija ning esitab soolokontserte mõlemal instrumendil. Ta esineb regulaarselt Inglise Kammerorkestri (English Chamber Orchestra), Kuningliku Filharmoonia (Royal Philharmonic Orchestra) ja Jigsaw Chamber Players koosseisudes.

Lea Leiten on õppinud klaverimängu Tallinna Riiklikus Konservatooriumis (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) Kalle Randalu ja Peep Lassmanni juures. Ta on täiendanud end Roger Vignoles’i meistriklassis Savonlinnas ja suvekursustel “Holland Music Session”. Ta on pälvinud mitmeid auhindu nii riiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel.
Lea on esinenud mainekatel uue muusika festivalidel NYYD Tallinnas, “Gaida” Vilniuses, “Is Arti” Kaunases ning Wagneri nim. saalis Riias ja kontsertreisil Belgias ja osalenud mitmel korral klaverisaatjana rahvusvahelisel konkursil “Noor Muusik”, samuti andnud kontserte Iisraeli vioolasolisti Avri Levitani ning Rootsi kontrabassimängija Björn Malmqvistiga.

Eesti Interpeetide Liidu koduleht

Tagasi