Muusikauudised

Pärnu Linnaorkestri 20. sünnipäeva kontsert ja Tauno Aintsi muusikaga DVD esitlus

26. aprillil kell 19 tuleb Pärnu kontserdimajas Pärnu Linnaorkestri juubelikontserdil ettekandele Heino Elleri sümfooniline poeem „Koit“ ning Camille Saint-Saënsi, Alvils Altmanise, Jean Sibeliuse, Pjotr Tšaikovski ja Sergei Rahmaninovi looming. Soleerivad Edmunds Altmanis (klarnet), Maano Männi (viiul) ja Arvo Leibur (viiul), orkestrit juhatab Jüri Alperten.

Pärnu Linnaorkestri juubelihooaja puhul on valminud ka DVD „Rändavad laulud“, mille esitlus toimub 26. aprillil algusega 13 Pärnu kontserdimaja kammersaalis. Tauno Aintsi laulutsükli „Rändavad laulud“ esmaettekanne toimus Mihhail Gertsi juhatusel 23. märtsil 2010 Tallinnas Mustpeade majas festivalil „Eesti muusika päevad“.

Helen Erastus, Pärnu Linnaorkestri produtsent: Tegemist oli väga lummava, laulutsükli esimestest nootidest lõpuni endasse haarava ettekandega. Sügavaid laulutekste kaunikõlaliste meloodiatega lihtsalt ja siiralt esitatuna kuulates tärkas soov tutvustada neid kauneid laule ka Pärnu kodupublikule. Pärast teose kolmandat esitust süvenes teadmine, et tsükkel on väärt jäädvustamiseks nii helis kui pildis. (Väljavõte plaadi trükisest)

„Rändavad laulud“ on teos kahele näitlejale, leierkastile ja kammerorkestrile, mille muusika on loonud Tauno Aints ja teksti Madis Kalmet. Muusikat esitavad Sepo Seeman ja Karin Tammaru (laul),
Risto Lehiste (väntorel), Pärnu Linnaorkester, ja dirigent Jüri Alperten. Lavastaja on Madis Kalmet, helirežii Tanel Klesment, videorežii Argo Valdmaa, kaamera Argo Valdmaa, Andres Selgoja ja Liina Tiido, valgusrežii Margus Vaigur, hääleseadja Zoja Hertz.

Vaata ka: Pärnu Linnaorkester

Tagasi