Muusikauudised

Pille Lill ja Marje Lohuaru esinesid Saksamaal

19. detsembril toimus Potsdami Raekojas kontsert, kus astusid üles sopran Pille Lill ja pianist Marje Lohuaru.
Kontserti alustati eesti heliloojate laululoominguga – kõlasid Mart Saare „Mis see oli?“ (1908) ja „Ta tuli…“ (1922) ning seejärel Eduard Tubina „Igatsus“ (1941), „Sügise päikene“ (1939), „Suvine öö“ (1944) ja „Ingel lindudega“ (1943). Järgnesid laulud sellistelt autoritelt nagu Pjotr Tšaikovski, Sergei Rahmaninov, Bach/Gounod ja Adolphe Adam.

Pille Lill ja Marje Lohuaru on pikaajalise koostöö vältel esinenud nii Eestis kui ka mitmel pool mujal. Potsdami Raekojas toimunud kontserti toestasid Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Interpreetide Liit.

 

Sopran Pille Lill on nõutud ooperi- ja suurvormide laulja ning hinnatud kammermuusik. Tema pagasisse kuulub suurem osa ooperiliteratuuri repertuaarikaanonist tuntud rolle. Lisaks tegutseb ta pedagoogina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja on aktiivne muusikaelu tegelane.


Pille Lill

Marje Lohuaru

Marje Lohuaru on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammeransambli professor ning hinnatud ansamblipartner nii lauljate kui ka instrumentalistide hulgas. Lisaks on ta akadeemia prorektor välissuhete alal ning paljude muusikainstitutsioonidega seotud oluline tegelane eesti muusikaelus. 2009. aastal pälvis Marje Lohuaru Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia mitmekülgse interpreeditegevuse ja muusikaelu edendamise eest.

 

Laura Vaikma

Tagasi