Muusikauudised

Mari Poll esineb Londonis

 
Viiulimängija Mari Poll esineb 10. aprillil koos pianist Jennifer Hughesiga St. John's Smith Square kontserdisaalis Londonis. Kavas on Sergei Prokofjevi „Viis meloodiat viiulile ja klaverile“ op. 35, George Enescu Sonaat viiulile ja klaverile nr. 2 ja Eugène Ysaÿe „Poeme Elegiaque“ op. 12.

Mari Poll on õppinud viiulit Inglismaal Chethami Muusikakoolis ja Londoni Kuninglikus Muusikaakakolledžis, kus omandas aastal 2010 bakalaurusekraadi prof Jan Repko viiuliklassis ning hiljem magistrikraadi ja Artist Diploma diplomi koos Junior Fellow tiitliga prof Radu Blidari juures. Hetkel omastab Mari Solisti Diplomit Norra Muusikaakadeemias prof. Peter Herresthal juhendamisel. Lisaks on ta täiendanud end mitmetel meistrikursustel sh New Virtuosi Mastercourse ja Lausanne Duo meistriklass.

Mari Poll on pälvinud tunnustust väga paljudel konkurssidel ja võitnud mitmeid stipendiume ja auhindu, neist hilisematest võib välja tuua mais 2013 võidetud Tagore Kuldmedali – auhind, mis antakse igal aastal Londoni Kuningliku Muusikakolledži kahele väljapaistvaimale üliõpilasele ning septembris 2013 saadud Londoni City Music Foundationi auhind, mida omistatakse perspektiivikatele noortele proffmuusikutele karjääri edendamiseks.

Mari Poll on andnud kontserte nii solisti kui ka kammermuusikuna Euroopas ja USA-s. Lisaks Estonia kontserdisaalile on Poll esinenud mainekates kontserdipaikades nagu Wigmore Hall, Cadogan Hall, St. Martin in the Field ja Brigdewater Hall. Ta on teinud koostööd mitmete orkestritega sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Trondheimi Sümfooniaorkester, Liverpooli Mozarti Orkester ning on üles astunud festivalidel Bowdoin International Summer Music Festival, Courchevel Music Festival, New Virtuosi Mastercourse, Lausanne Duo Masterclass, Ultima Contemporary Music Festival jt. Tihedat koostööd teeb Mari Poll oma venna, pianisti Mihkel Polli ja pianist Jennifer Hughes`ga.

Vaata ka: Mari Polli koduleht

Tagasi