Muusikauudised

„Ralf Taal 40“ Estonia kontserdisaalis

Ralf Taali 40. juubelile pühendatud kontsert leiab aset 5. aprillil kell 19 Estonia kontserdisaalis. Kavas on nii klassikalisi ajatuid teoseid kui ka eriliselt kaunist ning omanäolist muusikat heliloojatelt Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Claude Debussy, Frédéric Chopin ja Franz Schubert.


  Ralf Taal
 
Ralf Taal on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lauri Väinmaa ja Peep Lassmanni juhendamisel ning osalenud mitmetel meistrikursustel sh Kalle Randalu, Arbo Valdma, Petras Geniušase ja Boris Berman. Taal on olnud solistiks pea kõigi Eesti orkestrite ees, tema koostööpartnerite hulka on kuulunud näiteks dirigendid Eri Klas, Paavo Järvi, Olari Elts, Arvo Volmer, Tõnu Kaljuste ja Anu Tali.

Taal on edukalt esinenud mitmetel riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning pälvinud esikohad Ústí nad Labemi noorte pianistide konkursil (1989), Griegi 150. sünnipäevale pühendatud vabariiklikul pianistide võistlusel (1993), Eesti pianistide konkursil (1994) ja noorte interpreetide konkurssfestivalil „Con Brio“ (1994). 1995. aastal pälvis Taal Schuberti-nimelisel rahvusvahelisel pianistide konkursil Dortmundis noorima finalisti eriauhinna.

Ralf Taali soolokavades on valdavalt kõlanud Franz Schuberti, Ludwig van Beethoveni ning Frédéric Chopini muusika. Lisaks solistitegevusele on ta hinnatud ansamblipartner paljudele vokaal- ja instrumentaalsolistidele sh Mati Palm, Ain Anger, Pille Lill, Helen Lokuta, Monika-Evelin Liiv, Indrek Vau, Oksana Sinkova ja Andrus Haav. Ralf Taal töötab pedagoogina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja kontsertmeistrina Rahvusooper Estonias. Aastal 2011 pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Kava:
Wolfgang Amadeus Mozart - Fantaasia c-moll KV 475
Ludwig van Beethoven - Rondo G-duur op. 129 „Raev kaotatud krossi pärast“
Claude Debussy - Images / Kujundid I vihik:
- Reflets dans l’eau / Peegeldused veel
- Hommage à Rameau / Pühendus Rameau’le
- Mouvement / Liikumine
Frédéric Chopin - Ballaad nr. 3 As-duur op. 47
Franz Schubert - Sonaat (Fantaasia) G-duur D 894

Pille Lille Muusikute Fondi koduleht

Tagasi