Muusikauudised

Noorte klaveripäev „Kodumaine viis“

7. märtsil, mil möödub 127 aastat Heino Elleri sünnist, toimub üle-eestiline noorte klaveripäev „Kodumaine viis“. Klaveripäeval osaleb 427 õpilast, kes esinevad kontsertidega rohkem kui kolmekümnes muusikakoolis üle Eesti. Ehkki õpilaste kavas on ka Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa, Riine Pajusaare, Pärt Uusbergi jpt klaveriteosed, on põhirõhk Heino Elleri klaverimuusikal.

Klaveripäeva kunstiline juht Lembit Orgse: „Soovime selle päevaga osutada tähelepanu meie noortele klaverimängijatele, suurepärastele klaveriõpetajatele, meie rikkalikule klaverimuusikapärandile ning meenutada eesti muusika klassikut Heino Ellerit.“

Klaveripäeva lõpetab pianist Sten Lassmanni kontsert Heino Elleri klaverimuusikast Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli saalis kell 17. Kontserti on võimalik jälgida ka Youtube'i ülekande vahendusel.

Klaveripäeva korraldajad on Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Päeva toetavad veel Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Interpretatsioonipedagoogika instituut  ning Eesti Klaveriõpetajate Ühing.

Tagasi