Muusikauudised

YXUS-keelpillikvartett ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester esinevad Estonia kontserdisaalis.14. veebruaril kell 19 esinevad Estonia kontserdisaalis kavaga "Beethoven" Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja YXUS-keelpillikvartett koosseisus Harry Traksmann (I viiul), Juta Õunapuu (II viiul), Torsten Tiebout (vioola) ja Leho Karin (tšello). Dirigeerib Olari Elts.

Seekordne kontsert on kummardus Beethovenile, kelle loomingust tulevad ettekandele avamäng “Coriolanus” ja I sümfoonia. Lisaks kõlavad ühe tunnustatuma tänapäevahelilooja, ameeriklase John Adamsi humoorikas “Absolute Jest”, mille aluseks on fragmendid Beethoveni hiliste keelpillikvartettide skertso-osadest ning Austraalia helilooja, vioolamängija ja dirigendi Brett Deani “Testament”, mis sisaldab samuti tsitaate Beethoveni muusikast ning on inspireeritud tema kuulsast “Heiligenstadti testamendist”.

Adamsi teoses “Absolute Jest” on solistirollis keelpillikvartett, teos on kirjutatud San Francisco sümfooniaorkestri 100. hooajaks ning selle esiettekanne toimus 2013. aasta kevadel. Praeguseks on see kõlanud juba paljudel Ameerika lavadel ning helilooja enda dirigeerimisel ka Londonis. Brett Deani teos on kirjutatud aastal 2002, täpselt 200 aastat pärast Beethoveni “Heiligenstadti testamenti”.

Kava:
Ludwig van Beethoven. Avamäng “Coriolanus”, op 62
John Adams. “Absolute Jest” keelpillikvartetile ja orkestrile
Brett Dean. “Testament”
Ludwig van Beethoven. Sümfoonia nr 1 c-moll, op 21

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri koduleht

Tagasi