Muusikauudised

MustonenFest

30. jaanuarist – 7. veebruarini leiab aset järjekordne festival MustonenFest, mille keskmes on sel aastal Lähis-Ida ja holokaust. Festival toob eesti tippmuusikute kõrval kuulajateni suurel hulgal mainekaid väliseseisnejaid.

Eile alanud festivali avakontsert kõlab täna kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis, kus üles astuvad Andres Mustoneni juhatusel Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Mario Brunello (tšello, Itaalia) ja inglise sopran Mhairi Lawson. Kavas on Franz Schuberti „Lõpetamata sümfoonia“, Robert Schumanni Tšellokontsert op. 129 ja Henryk Mikołaj Górecki Sümfoonia nr. 3 op. 36 (“Kurbade laulude sümfoonia”). Kontserdist teeb ülekande ka Klassikaraadio.

1. veebruaril kell 19 esineb Tallinna Raekojas inglise vanamuusikaansambel La Serenissima, tuues publikuni Antonio Vivaldi kantaadid ja sonaadid.

Igal aastal festivalist osa võttev vanamuusikaansambel Hortus Musicus astub koos tšellisti Mario Brunelloga üles 2. veebruaril kell 19 Estonia kontserdisaalis (kavas Johann Sebastian Bachi soolosüidid ja maailmamuusika) ning iisraeli metsosoprani ja plokkflöödimängija Bracha Koliga 3. veebruaril kell 15 Estonia kontserdisaalis, esitades itaalia ja hispaania renessanssmuusikat.

4. veebruari kontsert algusega kell 19 Tallinna Niguliste kirikus on pühendatud inglise helilooja John Tavenerile, kelle muusikat esitavad tütarlastekoor Ellerhein, kammerkoor Collegium Musicale, sopran Kädy Plaas, bariton Tõnis Kaumann, kellpillikvartett Prezioso ja Hortus Musicus. Kontserti on võimalik kuulata ka Klassikaraadio vahendusel.

Art Jazz Quartet (koosseisus Jaak Sooäär – kitarr, Andres Mustonen – viiul, Taavo Remmel – kontrabass, Tanel Ruben – löökpillid) annab kell 19 Mustepade Maja Valges saalis kontserdi koos Bracha Koliga ja instrumentalistidega Gil Shohat (klaver, Iisrael) ja Liudas Mockunas (sopransaksofon, Leedu). Ettekandele tuleb džässivõtmes Johann Sebastian Bachi, Antonio Vivaldi ja Georg Friedrich Händeli looming.

Kammerorkester Israel Camerata, dirigent Avner Bironiga esineb 5. veebruaril kell 19 Vanemuise kontserdimajas ja 6. veebruaril Estonia kontserdisaalis kavaga, kus kõlab Joseph Haydni Sümfoonia nr. 52 Hob.I:52, Wolfgang Amadeus Mozart Sümfoonia nr. 29 K. 201/186a, Luigi Boccherini „La casa del diavolo“ ja Menachem Wiesenbergi Concertino oudile ja klaverile (solistid Tayseer Elias – oud, Iisrael ja Menachem Wiesenberg – klaver, Iisrael). Kontserdid algavad kell 19.

Kopti hümne esitab David Ensemble Kairost 6. veebruaril kell 19 Pärnu kontserdimajas, 7. veebruaril kell 19 Tallinna Jaani kirikus ja 8. veebruaril kell 19 Jõhvi Mihkli kirikus.

Festivali lõppkontsert leiab aset 8. veebruaril kell 19 Estonia kontserdisaalis, kus Andres Mustoneni juhatusel tuleb ettekandele Johann Sebastian Bachi Missa F-duur BWV 233, Betty Olivero looming ja Galina Grigorjeva „Tsaarinna Jevdokia nunnaks pühitsemise laul“. Esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Klaaspärlimäng Sinfonietta ja solistid Bracha Kol (metsosopran, Iisrael), Isabel Villanueva (vioola, Hispaania), Gil Shohat (klaver, Iisrael). Lõppkontserdist teeb ülekande ka Klassikaraadio.

MustonenFest on kasvanud välja Andres Mustoneni ja Hortus Musicuse 1989. aastal algatatud barokkmuusika kontsertide sarjast Tallinna ajaloolises vanalinnas ja Tartu ülikooli aulas. Rahvusvaheliseks muusikaürituseks laienenud festival on toonud Eestisse tuntud välisesinejaid ja avardanud ajastupiire. Festival on viimastel aegadel end keskendanud ka Ida ja Lääne kultuuride vastastikustele mõjutustele ja sidemetele ning rahvuskultuuride omapärale. Festivali kunstiline juht on Andres Mustonen, korraldaja Eesti Kontsert.

Tagasi