Muusikauudised

„Sümfoonia solistidele“ LAB Orkestri esituses

30. jaanuaril kell 19 tuleb Mederi Saalis LAB Orkestri esituses ettekandele „Sümfoonia solistidele“, mille raames astuvad üles 12 muusikut erinevates koosseisudes. Kavas on Felix Mendellsohni, Gabriel Fauré, Franz Schuberti ja Luwig van Beethoveni sümfoonilised teosed seatuna kammeransambleile. LAB orkestrit dirigeerib orkestri kunstiline juht Tanel Nurk.

Tanel Nurk, LAB Orkestri kunstiline juht ja kontserdi dirigent, on seekordsesse kavasse võtnud erinevaid fragmente sümfoonilise muusika klassikast, mis saavad kontserdil kõlama hoopis uues, kammerlikus võtmes. Nii mõnedki seaded on valminud just antud kontserti silmas pidades. Üles astuvad 12 noort ja säravat muusikut erinevates koosseisudes, kuhu on kaasatud ka orkestrimuusika jaoks pisut tavatuid pille nagu klaver ja akordion. Võttes eeskujuks Berliinis loodud Ensemble Mini ja nende mini-Mahleri projekti, kus Mahleri sümfooniaid kannab ette vaid käputäis muusikuid, saab nüüd ka eesti muusikapublik võimaluse kuulata sümfoonilist muusikat säärases ansambellikus esituses.

LAB Orkester on uus ja uuenduslik projekt Eesti muusikamaastikul, mille eesmärgiks on leida uusi viise ja mooduseid klassikalise muusika esitamiseks, selle loomiseks ja väljendamiseks, mis omakorda tugevdaks klassikalise muusika rolli kaasaegses ühiskonnas. Projekti iseloom on avatud ja eksperimentaalne, olles rohkem foorum erinevate esituskoosluste kohtumiseks kui üksnes orkester selle sõna otseses tähenduses. Projekti kunstiline juht Tanel Nurk on noor dirigent ja muusikapedagoog, kes on omandanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse kraadi viiuli erialal (2010) ja magistrikraadi
orkestridirigeerimise erialal (2012).

Vaata ka: LAB Orkestri koduleht
 

Tagasi