Muusikauudised

Arvo Pärdi muusika Mozarti-nädalal Salzburgis ja autorikontsert Linzis


  Arvo Pärt
  Foto: Peeter Langovits
25. jaanuaril annab Linzi Friedenskirches kontserdi Pärdi loomingust Austria segakoor Hard-Chor Alexander Kolleri juhatusel, Linzi Muusikagümnaasiumi orkester ja Linzi Noortekoor Wolfgang Mayerhoferi juhatusel ning Bernhard Prammer (orel), Vera Kral (viiul) ja Laura-Maria Jungwirth (vioola). Kavas on „Statuit ei Dominus“, „Morning Star“, „The Deer’s Cry“, „Es sang vor langen Jahren“, „De Profundis“, „Annum per Annum“, „Nunc dimittis“, „Which Was the Son of...“, „Wallfahrtslied“, „Salve Regina“ ja „Solfedžo“. Helilooja viibib ise kohal. Kontserdi patroon on dirigent Dennis Russel Davies.


Vaid mõne päeva pärast, 29. jaanuaril saab kuulata Arvo Pärdi orkestriteose „Swan Song“ maailmaesiettekannet, mis toimub Salzburgi Suures Festivalimajas (Großes Festspielhaus) ja mida esitavad Viini Filharmoonikud Marc Minkowski dirigeerimisel. Teos alapealkirjaga „Littlemore Tractus“ on Rahvusvahelise Salzburgi Mozarteumi Fondi tellimus ning kõlab festivali Mozartwoche kontserdil. Viini tipporkester toob ettekandele ka Pärdi „Fratrese“ ning Mozarti ja Richard Straussi muusikat.

Iga-aastane Mozarti festival kestab seekord 23. jaanuarist 2. veebruarini ning selle programmist leiab festivali peaheliloojaks valitud Arvo Pärdi muusikat veel mitmel korral.

24. jaanuaril on Mozarteumi fondi suures saalis kavas tema „Tabula rasa“ viiulile, vioolale, prepareeritud klaverile ja keelpilliorkestrile, esitajateks Mozarteumi Ülikooli Sümfooniaorkester Cornelius Meisteri juhatusel.

26. jaanuaril esinevad Mozarteumi Ülikooli kammersaalis Solitär Herbert Schuch (klaver), Minetti Quartett ja Läti Raadio Koori solistid, kavas Arvo Pärdi „Summa“ nii segakoorile kui ka keelpillikvartetile, „Jõuluhällilaul“, „Fratres“, 2 sonatiini op. 1, „Mozart-Adagio“, „Spiegel im Spiegel“ ja „Eesti hällilaul“.

30. jaanuaril on Mozarteumi fondi suures saalis kavas Pärdi orkestriteos „Cantus in Memory of Benjamin Britten“ Šoti Kammerorkestri esituses (dirigent Robin Ticciati).

1. veebruaril tuleb samas saalis lavale Tõnu Kaljuste koos Camerata Salzburgi ja Läti Raadio Kooriga, kavas Arvo Pärdi „Salve Regina“ ja „Adam’s Lament“ („Aadama itk“).

2. veebruaril on Marc Minkowski juhatusel samal laval Mozarti Lasteorkester ja viiuldaja Christoph Koncz, kelle esituses tuleb ettekandele Pärdi „Darf ich...“.

Vaata ka: Mozartwoche

Tagasi