Muusikauudised

„Pähklipureja“ Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri esituses


  Per Tengstrand


  Mikko Franck
  Foto Heikki Tuuli

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester annab kontserdi Mikko Francki dirigeerimisel 19. detsembril kell 19 Vanemuise kontserdimajas ja 20. detsembril kell 19 Estonia kontserdisaalis. Ettekandele tulevad Pjotr Tšaikovski süit balletist “Pähklipureja”, Wilhelm Stenhammari klaverikontsert nr 1 b-moll ja Richard Straussi süit balletist “Vahukoor”. Klaveril soleerib Per Tengstrand (Rootsi).

Tšaikovski ballett “Pähklipureja” kuulub teatrite iga-aastasesse jõuluprogrammi, oluliselt vähem ollakse aga kuulnud Richard Straussi balletist “Vahukoor”. Ometi võib nii teoste süžees kui muusikas tõmmata mitmeid paralleele ning mõlema balleti muusikast on valminud ka kontserdil ettekantavad orkestrisüidid. Wilhelm Stenhammari I klaverikontserdis soleerib Ameerika Ühendriikides elav rootsi pianist Per Tengstrand, kes esimest korda esines ERSOga 2005. aastal Tallinnas ja Stockholmis.

Kontserdid toimuvad Eesti Kontserdi sarja „Nõnda kõneles Zarathustra. Richard Strauss 150“ ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri sarja „1001 ööd“ raames.

Eesti Kontserdi koduleht
 

Tagasi