Muusikauudised

V Väike-Maarja Muusikafestival ja II Vello Jürnale pühendatud vabariiklik vokalistide konkurss

28. november – 1.detsember toimub viiendat korda Väike-Maarja Muusikafestival, mis pakub kuulamiseks kolme kontserti. Festivali avakontserdil 28. novembril kell 19 Simuna rahvamajas astuvad üles Virgo Veldi (saksofon), Madis Kari (klarnet) ja Marko Martin (klaver). 30. novembril kell 15 esitavad Raimond Valgre muusikat Kiltsi mõisas Maria Listra (vokaal) ja Rain Rämmal (klaver). 1. detsembri advendikontserdil Väike-Maarja Seltsimajas esinevad kell 16.30 Alla Popova (sopran), Andreas Lend (tšello) ja Lea Leiten (klaver). Samuti on festivali kavas saksofoni ja klarneti õpitoad Väike-Maarja muusikakooli õpilastele ja huvilistele, mida juhendavad Virgo Veldi ja Madis Kari ning Vello Jürna lauljateele pühendatud näituse avamine.

Festivali raames leiab teist korda aset ka Vello Jürnale pühendatud vabariiklik vokalistide konkurss. Konkursi esimene voor toimub 28. novembril kell 11 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, II voor 29. novembril kell 16 Väike-Maarja Seltsimajas ning lõppvoor-kontsert 30. novembril Tallinna Raekojas. Lauljaid hindab žürii koosseisus Robert Gilder (USA), Ivari Ilja ja Pille Lill.

Väike-Maarja Muusikafestival kutsuti ellu 2009. aastal. Esimesel festivalil tehti kummardus varalahkunud andekale Väike-Maarjast pärit tenorile Vello Jürnale, kelle auks korraldati tema nimeline vabariiklik vokalistide konkurss. Järgnevatel aastatel on festivali raames esitletud Eesti andekaid muusikuid ning koostöös Väike-Maarja muusikakooliga on toimunud meistrikursuseid klaveri-, viiuli- ja lauluerialal. Muusikafestival toimub koostöös Pille Lille Muusikute Toetusfondi, Väike-Maarja valla ja Väike-Maarja Muusikaseltsiga.

Tagasi