Muusikauudised

Andres Uibo „Uus Jeruusalemm“ kõlab Moskvas


Andres Uibo
 

22. novembril kõlab Moskvas teistkordselt Andres Uibo sümfoonia „Uus Jerusuusalemm“ segakoorile, orelile ja sümfooniaorkestrile (2012). Kontsert algusega kell 19.30 toimub Moskva rooma-katoliku katedraalis, kus teose kannavad selgi korral ette Moskva Raadio „Orfei“ Sümfooniaorkester ja vaimuliku muusika segakoor „Blagovest“ Andrei Jakovlevi juhatusel. Moskvas viibib ka helilooja ise. Kontserti toetab Eesti Kultuuriministeerium, Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fond ja Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA).

Suurvormi maailmaesiettekanne leidis aset samade esitajate poolt kümme kuud tagasi, 7. jaanuaril samuti Moskva rooma-katoliku katedraalis. Kui tookord tegi teleprogramm RTR sündmusest 45-minutilise saate ning salvestas teose DVD-le, siis sel korral jõuab „Uus Jeruusalemm“ heliplaadile.

Sümfoonia „Uus Jeruusalemm“ aluseks on 2003. ja 2004. aastal orelile loodud tsükliline teos „Apocalypsis Symphony“ („Apokalüptiline sümfoonia“). Tekst on valminud Johannese ilmutusraamatu 21. peatüki salmide 1, 3, 4 ja 10 ainetel. Sümfoonia koosneb neljast osast: „Then I saw...“, „And I heared...“, „He will wipe every tear...“ ja „The New Jerusalem...“.

Tagasi