Muusikauudised

Corelli Music alustab suvehooaega

19. juunil 2013 alustab Corelli Music tihedat muusikasuve kontserdiga Atla mõisas Juuru kihelkonnas 15. toimumisaastat tähistavas heategevuslikus kontserdisarjas „Eesti mõisad 2013“. Ainulaadse kontserdi harvakuuldavast 18. sajandi prantsuse muusikast (Couperin, Dagincour, Duphly) annab kell 19 mõisa ait-kunstikoolis prantslannast klavessiinikunstnik Elisabeth Joyé. Traditsiooniliselt tutvustab mõisa arhitektuuri ja ajalugu Jüri Kuuskemaa. Sari on tutvustanud juba 58 erinevat mõisa üle Eesti ja toetab sel aastal Lasila mõisakooli klaverifondi. Sari jätkub kontsertidega 25.–28. juulini Kõltsu, Eivere, Räpina ja Lasila mõisates. Corelli Music pakub kauneid kontserte läbi kogu suve, mis saab võimsa lõpetuse festivalil “Tallinna tornid” 29.-31. augustini.

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, aastast 1999 igal suvel toimunud kontserdisari „Eesti mõisad“ on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus ja kultuuripärandi arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusikaga. Lisaväärtuse annavad haaravad ajaloolised selgitused kunstiloolaselt Jüri Kuuskemaalt ja kogu publikule võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda.

Elisabeth Joyé on Euroopa tippmuusik, kes on võlunud kriitikuid oma väga loomuliku, väljendusrikka ja värvika mängumaneeriga. Kontserdid on teda viinud pea kõigile Prantsusmaa barokifestivalidele kui ka Hollandi, Belgia, Itaalia, Hispaania ning Mehhiko lavadele. Lisaks kontserteerimisele solistina, astub ta sageli üles barokkansamblites ning –orkestrites. Ta on esinenud ja plaadistanud koosseisudega nagu Les Musiciens du Louvre (Marc Minkowski), Le Concert Français (Pierre Hantaï), La Simphonie du Marais (Hugo Reyne), Le Concert Spirituel (Hervé Niquet), Opera Fuco (David Stern), La Petite Bande (Sigiswald Kuijken) ning musitseerinud Frans Brüggeni, Philippe Herreweghe, Jordi Savalli juhatusel. Eestiga seob teda varasem koostöö Ajaloolise klahvpilli- ja orkestrimuusika suvelaagri meistrikursustel ning soolokava „Salapärane härra Duphly“ Maidla mõisas 2008. aastal.

Suvel 2013 saab sarjas “Eesti mõisad” nautida kahte erinevat barokkmuusika kava, mõlemad on tõeline crème de la crème muusikagurmaanidele. 19. juunil esitab Atla mõisas tundelise 18. sajandi klavessiinimuusika pärle võluv prantslanna Elisabeth Joyé. Kontsert toimub koostöös Eesti Klavessiinisõprade Tsunftiga, kelle korraldataval Ajalooliste klahvpillide ja orkestrimuusika suvelaagri kursustel Juurus jagab oma teadmisi ka Elisabeth Joyé. Järgmises neljas mõisas 25.-28. juulil pakuvad imekaunist barokkmuusikat kontratenor Ka Bo Chan ja barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel. Selle kavaga jätkab Corelli Music jõulufestivalil 2012 alanud barokiaja müstilise hääleliigi kontratenori tutvustamist. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

“Eesti mõisad 2013” pakub selle suve viie mõisakontserdi publikule ja kõigile metseenihingega inimestele, kultuuriteadlikele toetajatele ja sponsoritele võimaluse toetada veebruaris 2013 asutatud Lasila mõisakooli klaverifondi, et aidata asendada mõisakooli saalis olev vana klaver uuega veel sellel aastal. Uus klaver mõisakooli saalis parandab oluliselt õpilaste hariduse kvaliteeti ja pakub edaspidi võimaluse ka ümbruskonna elanikele nautida tipptasemel kontserte mõisasaalis aastaringselt.

Lasila mõisakooli klaverifondi saab toetada sihtannetusega Rakvere Vallavalitsuse arveldusarvele nr 10502017536000 märgusõnaga KLAVER, “Eesti mõisad 2013” kõikidel kontsertidel on avatud annetuskastid ja toimuvad heategevusmüügid. Sarja lõppkontsert Lasila mõisas 28. juulil 2013 kell 18 on piletiteta, sissepääsuks on vaba suurusega annetus Lasila mõisakooli klaverifondi. Uue klaveri ostmiseks vajaliku raha, u 10000.- € kokkusaamiseks kirjutati 27. mail alla kolmepoolne Hea Tahte Koostööleping Lasila Põhikooli, Rakvere Vallavalitsuse ja agentuuri Corelli Music esindajate poolt.


Lisainfo:
Corelli Music:

www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic
www.youtube.com/corellimusic

Tagasi