Muusikauudised

Cantores Vagantes Niguliste kiriku Antoniuse kabelis 

Egmont Välja, Reet Sukk, Reinut Tepp
Foto: Jake Farra

30. aprillil kell 19 annab Cantores Vagantes kontserdi, kus kõlavad rokokoomuusika palad vastvalminud CD-plaadilt „Muusika Põhjalast“. Reet Sukk (plokkflööt), Reinut Tepp (klavessiin) ja Egmont Välja (tšello) keskenduvad hõrgule, meil aga veel vähe kuuldule, 18. sajandi Läänemere-äärsete õukondade muusikale. Kõlagurmaanidele lisab ilmselt ka vürtsi võimalus kuulata haruldast, 18. sajandist pärit pukspuust flööti.

Lisaks tutvustab Cantores Vagantese plokkflöödiansambel uut kava „Korda kaks“, mida esitlevad Reet Sukk, Taavi-Mats Utt ja Andres Siitan (kavas Hayne van Gizeghem, Alexander Agricola jt). Kontserdisarja „18. sajandi kvartetid“ esimest kontserti nii sõnas kui muusikas tutvustavad Reet Sukk (flööt, plokkflööt), Taavi-Mats Utt (plokkflöödid), Mari-Liis Vihermäe (flööt), Reinut Tepp (klavessiin) ja Arvo Haasma (viola da gamba), kavas Joseph Bodin de Boismortier ja Georg Philipp Telemann.

Kontsert toimub 30. aprillil Niguliste kiriku Antoniuse kabelis kell 19, sissepääs on tasuta.

Stuudio Cantores Vagantes liikmeskond ei ole täpselt fikseeritud, seda võib käsitleda professionaalide sõpruskonnana, kus mängijate arv sõltub muusika nõudmistest. Renessanssmuusikaga on ilmselt alustanud enamik Eestis tegutsevaid vanamuusikaansambleid, erand ei ole ka Cantores Vagantes. Tõsi, peale Reet Suka ja Taavi-Mats Utt‘i õpinguid Haagi Kuninglikus Konservatooriumis, enam kui kümme aastat tagasi, ei ole Cantores Vagantes enam renessanssmuusikat mänginud. Põhjuseks huvi selle ajastu muusika ja pillide vastu, mis ei võimaldanud kompromisse. Eestis puudusid renessanssplokflöödid… Sedakorda tuli kontserdi ettevalmistamist alustada pillide mõõtmisest Viini ja Brüsseli muuseumides. Täna kõlavad Taavi-Mats Utt’i tehtud renessanssplokkflöötide koopiad Šveitsis ja Hollandis ja mis kõige tähtsam – juba õige pea Niguliste kiriku Antoniuse kabelis.

Vaata ka: Cantores Vagantes

Tagasi