Muusikauudised

Kontsert „Eesti Vabariik 95“ Nokia kontserdimajas

Eesti Vabariigi 95. aastapäeva auks astuvad 22. veebruaril kell 19 Nokia kontserdimaja lavale tuntud ja armastatud Eesti artistid, ansambel Ro:Toro, TLÜ Meeskoor ning Politsei- ja Piirivalveorkester – kokku üle 70 muusiku, keda juhatab Hando Põldmäe.Ettekandele tulevad armsaks lauldud laulud isamaast ja armastusest, hittlood artistide Tõnis
Mäe, Bonzo, Birgit Varjuni, Mikk Dede, Hannaliisa Uusma (HU?) ning folkansambli Ro:Toro
repertuaarist. Teiste seas kõlavad laulud „Ilus oled Isamaa”, „Rahu”, „Kui mind kutsud sa”, „Koit”, „Sa haara kinni mu käest”, „Ilus on ikkagi isamaa pale”, „See on laps meie muld”, „Võta mind lehtede varju”, „Depressiivsed Eesti väikelinnad”, „Ingel lendas ära”, „Imeline aas”, „Mees ja jumal” ning paljud teised laulud. Antud kontserdiga esitleb 2010. aastal ühinenud Politsei- ja Piirivalveorkester ka oma esimest CD-d.

Politsei- ja Piirivalveorkester on Politsei- ja Piirivalveametit esindav 30-liikmeline professionaalsetest muusikutest koosnev kollektiiv ja loodi 2010. aastal endise Politsei ja Eesti Piirivalve Orkestri baasil. Orkestri esinemiste ampluaa on väga lai ja kontserdikalender stiililiselt mitmekülgne. Koostööd on tehtud pea enamuste Eesti tuntuimate instrumentaal- ja vokaalsolistidega ning välja on antud hulganisti heliplaate erinevate solistide ja koosseisudega. Dirigent Hando Põldmäe on olnud peadirigendina tegev Virumaa Noorteorekstris ja Virumaa Kontsertorkestris, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkestris, Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestris ning Harjumaa Keelpilliorkestris. Aastal 2006 pälvis Hando Põldmäe Eesti Kooriühingu aasta noore dirigendi preemia.

Tallinna Ülikooli Meeskoor alustas aktiivset tegevust ja arengut Eesti koorilaulu maastikul 1999. aastast. Tunnustust ja tähelepanu on võidetud nii meil kui ka mujal, sh B-kategooria I koht Rahvusvahelisel Leevi Madetoja nimelisel meeskooride konkursil Soomes (2005) ja kuldmedal kirikumuusika kategoorias Rahvusvahelisel 38. Olomouci koorilaulu festivalil Tšehhis. Edukaks osutus osalemine ETV saates Laululahing. Koostööd on meeskoor teinud ka rock-ansambliga The Sun ning artistidega nagu Marvi Vallaste, Kaire Vilgats, Mikk Saar, Mati Palm ja Lenna Kuurmaa. TLÜ Meeskoori dirigendid on Jüri Rent ja Indrek Vijard.

Lisainfo:
Katrin Kulderknup: katrin@kontserdimaja.ee
Vaata ka: www.kontserdimaja.ee

Tagasi