Muusikauudised

Raimo ja Maarja Kangro looming sarjas „Heli ja keel“

Sarja „Heli ja keel“ teine kontserdiseeria esitleb helilooja Raimo Kangro ja tema tütre Maarja Kangro loomingut. Kontserdid toimuvad reedel, 11. jaanuaril kell 18 Tartu Ülikooli aulas ja laupäeval, 12. jaanuaril, kell 19 Hopneri majas Tallinnas.

Ettekandele tulevad Raimo Kangro teosed:
"Tandem con Gioconda" viiulile ja tšellole
"Geomeetriline süit" viiulile ja klaverile
"Tarzan mängib tšellot" tšellole ja klaverile
"Kolm kevadist nägemust" viiulile, vibrafonile ja kitarrile
Süit kitarrile ja tšellole
"Variatio delectat" klaverile ja kitarrile
"Balls" marimbale ja klaverile
Malera Kasuku trio 1. osa viiulile, tšellole ja klaverile

Muusikat esitavad Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Andre Maaker (kitarr), Madis Metsamart (löökpillid) ja Diana Liiv (klaver). Oma luulet loeb autor ise.

MTÜ Muusikasõprade Seltsi muusikalis-kirjandusliku sarja „Heli ja keel“ läbivaks teemaks on perekonnad, kus isad ja pojad ning isad ja tütred on tuntud kirjanikud ja heliloojad. Sari algas novembris 2012 Doris ja Hillar Kareva loominguga. Sarja teisel kontserdil jaanuaris tulevad esitusele Maarja Kangro luule ja Raimo Kangro muusika. Kolmandal kontserdil aprillis kõlab Peeter Volkonski ja Andrei Volkonski looming ning sari lõpeb maikuus Märt-Matis Lille ja Jaan Kaplinski teostega. Muusikat esitavad silmapaistvad eesti interpreedid ja tekste loevad autorid ise. Sari toimub koostöös Tartu kirjandusfestivaliga „Prima Vista“. Sarja eesmärk on tekitada erinevate kultuurivaldkondade vahelist koostööd ja sünergiat, hõlmata laiemat publikut ning pakkuda erilisi kultuurielamusi.

Tagasi