Muusikauudised

Tallinna Filharmoonia hooaja avamine

Püha Mauritiuse päeval, 22. septembril avab Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas pidulikult uue hooaja. Pidustused algavad kell 15 ning kestavad kogu päeva. Ürituste kavva kuuluvad ringkäigud Mustpeade majas, kontsert ning keskaegne pidu söögi, tantsu ja meelelahutusega. Kell 18 toimuval kontserdil esineb Tallinna Kammerorkester Eri Klasi juhatusel, viiulil soleerib Anna-Liisa Bezrodny. Kavas on Arvo Pärdi, W. A. Mozarti ja J. Haydni muusika.
 

Ürituste kava:

Kell 15 – Lasteseiklus „Aardejaht Mustpeade majas“
Mäng viib lapsed läbi Mustpeade maja, kus mõistatusi lahendades või ise meisterdas saab koguda põnevaid aardeid. (Registreerimine on lõppenud, rühm on täis).

Kell 17 – Ringkäik Jüri Kuuskemaa juhtimisel
Kolmes erinevas hoones paiknevas Mustpeade majas on mitu saali ning kümneid suuremaid ja väiksemaid ruume, kuhu kontserdipublik tavaliselt ei satu, eriline siseõu ning eraldi sissepääs Pühavaimu tänavalt.

Kell 18 – Tallinna Kammerorkestri kontsert
Orkestrit dirigeerib Eri Klas, viiulil soleerib Anna-Liisa Bezrodny. Kavas A. Pärdi „Orient & Occident“, W. A. Mozarti Viiulikontsert nr. 5 A-duur KV 219 ja J. Haydni Sümfoonia nr. 52, c-moll.

Kell 19.30 – Keskaegsed pidustused
Avapäeva õhtu viib publiku keskaegsete pidustuste keerisesse. Restorani Olde Hansa meistrid tutvustavad keskaegseid toite ja toidutavasid, ajaloolane Jüri Kuuskemaa kõneleb peokommetest. Ansambli Rondellus ja lautomängija Robert Staaki saatel ning tantsuõpetaja Julia Christie Amori eestvedamisel saab osaleda keskaegsetes ringtantsudes. Fotograaf Sven Tupits jäädvustab osalejaid tantsupõrandal või Mustpeade maja salapärastes orvades. Elevust tekitavad Steve Hindriksoni mõõgavõitlejad. Külalisi oodatakse kostümeeritult!
Koostööpartnerid: Olde Hansa ja stuudio Fotogeen.

Piletid saadaval Piletilevis

Tagasi