Muusikauudised

Andres Uibo 55

16. aprillil tähistab oma 55. sünnipäeva suurejoonelise kontserdiga organist, helilooja ja pedagoog Andres Uibo. Sünnipäevakontsert leiab aset Niguliste kirikus kell 19, kus üles astuvad Uibo õpilased, sõbrad ja kolleegid.  


Andres Uibo
  Kontserdi kavas kõlab esiettekandena Andres Uibo uus a cappella kooriteos „Meie Isa“ (2011), mis põhineb „Meie Isa“ palve venekeelsel tekstil, teose esitab Orthodox Singers dirigent Valeri Petrovi juhatusel. Uibo teostest tulevad ettekandele veel „Bach im Spiegel“ (2005, seade tšellole ja ansamblile), „Licht und Schatten“ orelile neljal käel (2005), II osa keelpillikvartetist „Er sprach aber…“, segakoorilaulud „Sinu kuningriigis“ ja „Õndsakskiitmised“ (2007), „Agnus Dei“ (2010, koori ja ansambli versiooni esiettekanne) ning IV oa „New Jerusalem“ teosest „Apoclypsis Symphony“ koorile ja ansamblile (2004). Lisaks on helilooja enda loomingu kõrval kavas veel teosed Johann Sebastian Bachilt, Henryk Wieniawskilt ja Stephen Adamsilt.

Eelpoolnimetatud Orthodox Singersi kõrval astuvad publiku ette veel organistid Ulla Krigul, Gustav-Leo Kivirand, ja Denis Kasparovitš, kontratenor Ka Bo Chan, flötist Neeme Punder, viiuldajad Mari-Liis Uibo ja Andres Mustonen, tšellist Aare Tammesalu, pianistid Lea Leiten ja Ivo Sillamaa, tütarlastekoor Ellerhein ning Hortus Musicus.

Sünnipäevakontserdi korraldaja on Eesti Kontsert ning kontserdist on võimalik osa saada ka Klassikaraadio vahendusel.

Eesti kultuurimaastikul juba aastaid tegutsev Andres Uibo on üks enam kontserte andvaid Eesti interpreete nii kodu- kui ka välismaal, propageerides oma kontserdikavades ka eesti heliloojate oreliteoseid. Interpreedi ja pedagoogiameti kõrval on ta hinnatud produtsent, mitmete festivalide kunstiline juht (Suure-Jaani Muusikafestival, Tallinna Rahvusvaheline Orelifestival) ning paljude organisatsioonide liige (Eesti Orelisõprade Ühing, Artur Kapi Ühing, Eesti Muusikanõukogu jt). Heliloojana kuuluvad tema loomingunimekirja teosed erinevatele kammerkoosseisudele, milles olulisel kohal on oreli kasutus, koorimuusika ning loomulikult sooloteosed orelile.

Agnes Toomla
 

Tagasi