Muusikauudised

Neeme Järvi ja ERSO toovad publikuni Brahmsi sümfooniad

 

Kevadhooajal toovad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja peadirigent Neeme Järvi publikuni Johannes Brahmsi neli sümfooniat. Esimene kontsert alapealkirjaga „Loodus, elu, armastus“ toimub 27. jaanuaril. Suurejoonelise ettevõtmise salvestab Eesti Rahvusringhääling.

Sarja avaõhtu kava koosneb Brahmsi Esimesest sümfooniast ja Dvořáki avamängudest „Looduses“, „Karneval“ ja „Othello“. 3. veebruaril aset leidval kontserdil „Fjordide helid“ kõlavad Brahmsi Teise sümfoonia kõrval norra viiuldaja, helilooja ja muusikategelase Johan Halvorseni variatsioonid “Bergensiana” ja süit “Fossegrimen” (norra rahvapillil Hardangeri viiulil soleerib Ragnhild Hemsing).

Sarja kolmandal ja neljandal kontserdil kõlavad Brahmsi sümfooniad kõrvuti kahe klaverikontserdiga. 26. aprillil tuuakse publikuni Franz Xaver Scharwenka Klaverikontsert nr 4 (soleerib Aleksandr Markovitš). Neljas sümfoonia ja Ludwig van Beethoveni Klaverikontsert nr 5 (solist Kalle Randalu) panevad 4. mail punkti nii Brahmsi kontserdisarjale kui ka ERSO 85. juubelihooajale.

Täpsem info Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kodulehel.
 

 

Tagasi