Muusikauudised

Ilmunud on uus CD „Clarinette omnitonique“

Esmaspäeval, 19. detsembril kell 15.45–17 esitletakse Eesti Raadio Valges saalis uut eesti heliplaati „Clarinette omnitonique“. Klarnetist Toomas Vavilov, viiuldaja Arvo Leibur, vioolamängija Toomas Nestor ja tšellist Aare Tammesalu salvestasid käesoleva aasta juunis Pidula mõisas Saaremaal helikandjale Bernhard Cruselli ja Wolfgang Amadeus Mozarti ning 1786. aastal Tallinnas sündinud helilooja, klarnetivirtuoosi ja pilliehitaja Iwan Mülleri muusikat. Klarneti arenguloo üheks juhtfiguuriks peetava Mülleri klarnetikvarteti puhul on tegemist esmaplaadistusega.

Lõik CD bukletist: ”Omamoodi harulduseks võib pidada ka siin kõlavat Kvartetti nr 1 B-duur klarnetile, viiulile, vioolale ja tšellole, mis valmis tõenäoliselt enne 1820. aastat. Teos sobib hästi täiustatud klarneti võimaluste demonstreerimiseks: esimeses ja kolmandas osas pannakse clarinette omnitonique proovile kiirete passaažidega, aeglane teine osa näitab instrumendi kõlblikkust keerulisemas helistikus (Ges-duuris). Mülleri Klarnetikvartett B-duur on suurepärane ajadokument, kus kajastuvad ilmekalt 19. sajandi alguskümnendite pilliehituse püüdlused ning ajastu muusikamaitse, samas suudab teos kindlasti haarata ka tänast publikut ning äratada temas Iwan Mülleri kui helilooja vastu suuremat huvi”. Aare Tool

CD valmis koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga, helirežii teostas Maido Maadik. Plaadi väljaandmist toetasid Eesti Kultuurkapital, Pidula mõis, Mustjala muusikafestival, Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja Mustjala vald.

Tagasi