Muusikauudised

Tõnu Kõrvitsa ja Arvo Pärdi looming kultuuripealinn Turu programmis

7. detsembril kell 19.30 annab Turu Miikaeli kirikus kontserdi Eesti Filharmoonia Kammerkoor koos soome orkestriga Kuninkaantien Muusikot (Kuningatee muusikud). Tõnu Kaljuste juhatusel tuleb ettekandele eesti muusika: Tõnu Kõrvitsa Eesti vaimulikel rahvaviisidel põhinev kooritsükkel “Kreegi vihik” ning Arvo Pärdi “2 hällilaulu” ja “Adam’s Lament” (“Aadama itk”) Soome esiettekandena. “Aadama itk” segakoorile ja kammerorkestrile on Kultuuripealinn Istanbul 2010 ja Kultuuripealinn Tallinn 2011 tellimus, mille esmaesitust möödunud aasta juunis Hagia Eirene Muuseumis, Istanbulis, juhatas samuti Kaljuste. Hiljem on teost ette kantud ka Tallinnas ning mujal.

Kuningatee muusikud on 2008. aasta sügisel loodud Turu professionaalne orkester, mis annab kontserte Soome erinevates linnades, valdades, kogudustes ja teeb koostööd kultuurivallas. Kunigatee on vana postitee Bergenist Peterburi, mida mööda liikusid ka kuninglikust soost inimesed, õpetlased ja kunstnikud. Orkestrisse kuuluvadki muusikud, kes praeguse ajal elavad selle ajaloolise tee ääres.

Kontsert kuulub Euroopa Kultuuripealinna Turu 2011 programmi. Kontserdil on kohal nii Tõnu Kõrvits kui ka aukülaline Arvo Pärt.

Tagasi