Muusikauudised

Poola muusikafestivali Nostalgija peateemaks on Eesti muusika


3.–5. detsembrini Poznańis toimuva festivali Nostalgija tänavuseks peateemaks on Eesti muusika, mis korraldajate sõnul on üks huvitavamaid ja tunnustatumaid nähtusi kaasaegses kammermuusikas. Selle ainulaadne sensuaalsus tekitab tunde, nagu teoseid poleks komponeeritud vaid nagu need just juhtuksid. Võib-olla on põhjus Eesti geograafilises asendis, võib-olla keeles või ajaloos. Kindel on see, et Eesti muusika resoneerib Nostalgiaga. Festivali teiseks teemaks on Bach, kelle muusika ärkab taas ellu iga järgneva ettekandega.

Eesti muusikale pühendatud üritusi toimub Aula Artise kontserdimajas kahel festivali päeval:
4. detsembril näidatakse Marianne Kõrveri portreefilmi Erkki-Sven Tüürist “7 etüüdi piltides” ning kantakse ette Urmas Sisaski üks populaarsemaid teoseid, kooritsükkel “Gloria Patri”, esitajaks Amu Kammerkoor Krzysztof Szydziszi juhatusel. Toimub ka paneeldiskussioon stiilidest eesti muusikas, kus poola muusikateadlase Andrzej Chłopeckiga räägivad Helena Tulve ja Erkki-Sven Tüür.
5. detsembril on ekraanil Roman Baskini mängufilm “Rahu tänav”. Lõppkontserdil tuuakse ettekandele Erkki-Sven Tüüri suurteos koorile ja orkestrile “Ärkamine” (2011) ja Sümfoonia nr. 8 (2010) ning Helena Tulve rahvusvahelisel heliloojate rostrumil auhinnatud teos “à travers” instrumentaalansamblile. Kontserdi annavad poola kammerorkester Aukso ja Adam Mickiewiczi Ülikooli Kammerkoor, juhatab Marek Moś.

Eilsest on võimalik Poznańi eri paikades kuulata Eesti muusika salvestusi – juhtmeta kõrvaklappides mängib teatud kellaaegadel eesti muusika kanal. Kõlavad teosed heliloojatelt nagu Urmas Sisask, Arvo Pärt, Erkki-Sven Tüür, Galina Grigorjeva, Helena Tulve, Veljo Tormis, Mirjam Tally jpt.


http://www.nostalgiafestival.pl/

 

Tagasi