Muusikauudised

Mari Poll esitab Londonis Ligeti Viiulikontserti

24. novembril kell 19.30 astuvad Londoni Kuningliku Muusikakolledži kontserdisaalis Ligeti Viiulikontserdiga üles RCM Contemporary Ensemble ja noor eesti viiulitalent Mari Poll, kes hetkel on Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis (Royal College of Music) Radu Blidari viiuliklassi õpilane.

Mari Poll oli ka György Ligeti Viiulikontserdi esmaesitaja Eestis – 16. aprillil 2011 esitas ta teose Tallinna Metodisti kirikus toimunud kontserdil, sarja “Talendid kodus” raames. Tallinna Kammerorkestrit dirigeeris Risto Joost.

Mari Poll (1987) alustas viiuliõpinguid Tiiu Peäske ja Ivi Tiviku käe all Tallinna Muusikakeskkoolis, 2004 võitis ta koha Chethami Muusikakoolis, kus õppis Jan Repko juhendamisel kuni 2006. aastani.
Mari Poll on esinenud solistina Tallinna ja Haapsalu kammerorkestrite, Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri, Trinity Orkestri ja Liverpooli Mozarti Orkestri ees, samuti on ta andnud soolokontserte Eestis, Inglismaal, Itaalias, Prantsusmaal ja USA-s. Mari Polli mängu on tunnustatud auhinnaliste kohtade ja eripreemiatega kümnel Euroopa konkursil.
Vaata lisaks: www.maripoll.com

Tagasi