Muusikauudised

Algab II Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss

9.–18. novembrini toimub II Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss. 2011. aasta Euroopa kultuuripealinna tulevad kokku noored klaverimängijad üle maailma, et kogemusi vahetada, võistelda ja pakkuda publikule kõrgetasemelist muusikaelamust. Konkurss toimub kolmes voorus, finalistid saavad võimaluse Mikk Murdvee dirigeerimisel soleerida Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees Estonia kontserdisaalis. Konkursi kohustusliku repertuaari hulka kuulub ka eesti klaverimuusika – neljakümne kahel osalejal tuleb esitada Mart Saare, Arvo Pärdi ja Lepo Sumera teoseid.

Konkursile registreerinud 42 osalejat on pärit Eestist, Soomest, Lätist, Leedust, Poolast, Venemaalt, Valgevenest, Rumeeniast, Inglismaalt, Hollandist, Hiinast, Lõuna-Koreast ja Jaapanist. Osavõtjaid hindab žürii koosseisus Tigran Alihhanov (Venemaa), Yang Ming (Hiina), John O’Conor (Iirimaa), Erik Tawaststjerna (Soome) ja Peep Lassmann (Eesti).

Esimene rahvusvaheline pianistide konkurss toimus 2006. aastal ja sellest võttis osa 28 noort pianisti üheteistkümnest riigist. Toona 19-aastane Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilane Mihkel Poll saavutas esikoha ja talle anti ka eripreemia Tubina teose parima esituse eest. Sten Lassmann jagas III kohta venelase Daniil Sajamoviga, II kohale tuli hiina pianist Gang Sun.
Konkursi korraldajateks on Eesti Klaveriõpetajate Ühing ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning see kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi.
Täpsem info ja ajakava konkursi kodulehel.


 

Tagasi