Muusikauudised

Eesti Interpreetide Liidu kontserdid novembris

Novembrikuus jätkub Eesti Interpreetide Liidu 10. hooaeg nelja kontserdiga Pärnus, Raplas ja Tallinnas. 8. ja 10. novembril on publikul võimalus külastada viiuldaja Arvo Leiburi ja pianist Mati Mikalai kontserte, 22. ja 24. novembril esineb Liis Viira harfil koos Tobiase Keelpillikvartetiga.

Arvo Leiburi ja Mati Mikalai esituses kõlavad Giuseppe Tartini sonaat „Kuraditriller“, Ivan Handoskini „Variatsioonid rahvalaulu teemal“ ja Eugène Ysaÿe’ „Kaks salongimasurkat“.
8. novembril kell 18 Pärnu raekojas ja 10. novembril kell 19 Mustpeade majas toimuvatel kontsertidel esitavad mõlemad interpreedid ka sooloteoseid. Leibur toob publikuni Niccolò Paganini Kapriisid nr. 13 ja 24 ning Mikalai esituses kõlavad Ferenc Liszti „Obermanni org“ „Rännuaastate“ esimesest vihikust „Šveits“ ja Noktürn nr. 3 As-duur.

22. novembril kell 18 Rapla kultuurikeskuses ja 24. novembril Mustpeade majas annavad ühise kontserdi harfimängija ja helilooja Liis Viira ning Tobiase Keelpillikvartett koosseisus Maano Männi (viiul), Terje Raidmets (viiul), Toomas Nestor (vioola), Aare Tammesalu (tšello). Üsna haruldase koosluse esituses kõlavad Arnold Baxi, Karol Szymanowski ja André Caplet’ teosed. Kontsertide piletiinfoga on võimalik tutvuda siin.
 

Tagasi