Muusikauudised

TMKK 50. aastapäeva nädal

Alanud nädalal tähistab Tallinna Muusikakeskkool oma 50. aastapäeva hulga kontsertide ja muude pühendusüritustega. Juubelinädal algas sügisese galakontserdiga 6. novembril Estonia kontserdiaalis.

Esmaspäeval, 7. novembril kell 18 on TMKK aulas (Vabaduse pst 130, IV korrus) kavas „Õpetaja portree – Kalju Kallaste. Õhtupoolik meenutuste, muusika ja matemaatikaga“. Esinevad Kalju Kallaste õpilased ja õpilaste õpilased. Kontserdile on oodatud kõik, kel on olnud TMKK-s kokkupuudet Kalju Kallastega. Sissepääs vaba.

Kolmapäeval, 9. ja neljapäeval 10. novembril leiavad Muusikakeskkoolis aset õpilaste improvisatsioonikonkurss ja erialade vaheline konkurss „Con fantasia“.

Neljapäeval, 10. novembril kell 21 esinevad Kuku-klubis need koolivilistlased, kes tallavad mitteklassikalisi radu. Üritus kannab pealkirja „Teistsuguse muusika kontsert“.

Reedel, 11. novembril kell 11 on kooli fuajee ja koridorid vabalava ja õpilaste peo päralt. Toimub stendide avamine ja raamatuesitlus. Õhtul kell 19 astuvad Estonia kontserdiaalis TMKK 50. aastapäeva kontserdil „Eesti muusikute gurmee“ üles solistid Toomas Vavilov (klarnet), Martin Kuuskmann (fagott), Andrus Haav, Arvo Leibur (viiul), Henry-David Varema (tšello), Vambola Krigul (löökpillid), Ivari Ilja, Mihkel Poll (klaver) ja Annely Peebo (metsosopran). Muu hulgas on kavas ka Mihkel Keremi, Ülo Kriguli ja Tõnu Kõrvitsa teosed. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ette astuvad dirigendid Olari Elts, Tõnu Kaljuste, Mikk Murdvee, Andres Mustonen, Paul Mägi, Vello Pähn ja Anu Tali.
Piduliku õhtu lõpetab bankett õnnitluste, kõnede, pidulaua ja muusikaga kell 22 – 01 Estonia kontserdisaalis. Lisainfo

TMKK juubelinädala lõpetab kontsert 13. novembril kell 17 Mustpeade majas, kus esinevad Vanalinna Muusikamaja Tütarlastekoor (dir. Maarja Soone), Tallinna 21. Kooli noorte meeste koor (dir. Tomi Rahula), Tallinna Reaalkooli segakoor (dir. Eve Karp) ning TMKK koorijuhtide ansambel ja noortekoor, dirigeerib Ingrid Kõrvits.

1961. aastal asutatud Tallinna Muusikakeskkooli vilistlaste hulka kuulub suurem osa Eesti muusikute – dirigentide, heliloojate, õpetajate ja interpreetide, sh ERSO orkestrantide – paremikust. Kooli 50. aastapäeva kontserdil esinejad on aktiivselt tegevad nii Eesti kui ka rahvusvahelises muusikaelus.
Tallinna Muusikakeskkoolis saavad õpilased gümnaasiumihariduse ja professionaalse muusikalise ettevalmistuse, mis tagab edu sisseastumisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse ja teistesse maailma muusikakõrgkoolidesse. Muusikakeskkooli õpilased on võitnud auhinnalisi kohti nii riigisisestel kui rahvusvahelistel konkurssidel. www.tmkk.edu.ee

Tagasi